اخبار

۷۰ خانه ورزش روستایی در استان اردبیل ایجاد می شود

۷۰ خانه ورزش روستایی در استان اردبیل ایجاد می شودسجاد انوشیروانی روز دوشنبه در دیدار با اعضای هیات رییسه ورزش‌های روستایی، عشایری و بازیهای بومی و محلی با اشاره به راه اندازی ۹۰ خانه ورزش روستایی در سال‌های گذشته در استان افزود: امسال با راه‌اندازی ۷۰ خانه ورزش روستایی جدید تعداد این خانه‌ به ۱۶۰ مورد افزایش خواهد یافت.
وی با اشاره به اهمیت ترویج و مشارکت روستاییان در ورزش بیان کرد: این خانه‌های ورزش با توجه به ظرفیت و نیازهای هر روستا تجهیز خواهند شد.
وی با بیان اینکه تجهیز و فعال کردن خانه‌ های ورزش روستایی یکی از اولویت های اداره کل ورزش و جوانان استان است، اظهار داشت: این خانه های روستایی در نقاط مختلف استان با بهره مندی از فضای مازاد و بدون استفاده اداری سازمان، ارگان ها و نهادها فعال می شود.وی اضافه کرد: این خانه ها به تجهیزات روز مجهز می شوند تا اهالی روستاها اعم از جوانان و بانوان روستایی به امکانات ورزشی دسترسی داشته باشند.
او با اشاره به اینکه خانه ورزش روستایی با اولویت مناطق محروم و کم‌برخوردار در استان راه‌اندازی می‌شود، ادامه داد: این خانه‌ها با وسایل ورزشی مانند میز و راکت تنیس روی میز ، فوتبال دستی ، دارت ، صفحه شطرنج و تشک تاتامی تجهیز می‌شوند.
مدیر کل ورزش و جوانان استان اردبیل توسعه و فراگیر کردن ورزش همگانی در جامعه، ترویج ورزش در میان نوجوانان و جوانان ساکن روستاها و تحقق مطالبات ورزشکاران در روستاها را از جمله اهداف ایجاد و راه اندازی خانه ورزش روستایی عنوان کرد.
وی اظهار داشت: با حمایت استاندار اردبیل در آینده نه چندان دور سه هزار عدد گل کوچک آماده در مناطق روستایی و کم برخوردار  استان توزیع خواهد شد.
انوشیروانی توسعه زیرساخت‌های ورزشی در تمامی شهرستان ها و روستاهای استان را ضروری دانست و گفت: برای توسعه ورزش و ایجاد نشاط در جامعه باید زیرساخت‌های ورزشی را در تمام نقاط استان ایجاد کرد.
وی افزود: استعداد و پتانسیل های بسیار خوبی در روستاها وجود دارد که باید به درستی آنها را شناسایی و پرورش داد تا در میادین مهم ورزشی برای منطقه و کشور افتخار آفرینی کنند.
او بیان کرد: ایجاد فضای مناسب ورزشی در روستاها و حاشیه شهرها باعث کاهش آسیب های اجتماعی و افزایش نشاط اجتماعی می شود.
انوشیروانی احیا و توسعه بازی های بومی، محلی در استان را ضروری دانست و اظهار داشت: همه باید تلاش کنند تا با همکاری دهیاری ها بازی های بومی محلی به فراموشی سپرده نشود.
وی اضافه کرد: بعد از فروکش کردن ویروس کرونا، جشنواره های متعدد فرهنگی ورزشی روستایی و عشایری در نقاط مختلف استان برگزار خواهد شد.
او با بیان اینکه توسعه ورزش همگانی و ورزش قهرمانی از دیگر اولویت‌های متولیان ورزش استان است، ادامه داد: اداره کل ورزش و جوانان اردبیل از برنامه های نوینی که منجر به جذب مردم و مشارکت آنها در ورزش شود، حمایت می کند.
بر اساس آمارهای موجود از مجموع یک میلیون و ۲۴۸ هزار و ۶۱۰ نفر جمعیت استان اردبیل ۴۴۸ هزار و ۵۵۴ نفر در یک هزار و ۵۵۵ روستا سکونت دارند که از این تعداد یک هزار و ۲۴ روستا بالای ۲۰ خانوار هستند.
تاکنون ۸۷۳ دهیاری در روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان راه اندازی شده که ۴۰۷ هزار و ۴۹۵ نفر جمعیت روستایی را پوشش می دهد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا