اخبار

۶۰ درصد معابر عمومی و ادارات مراغه برای معلولان مناسب‌سازی شده است

۶۰ درصد معابر عمومی و ادارات مراغه برای معلولان مناسب‌سازی شده استنقی مسکینی روز چهارشنبه در نشستی با همین عنوان افزود: با وجود اجرای طرح های بهسازی و مناسب سازی محیط ادارات و معابر عمومی،  برای بهره مندی جامعه معلولان از محیط شهری و اداری باید بیشتر تلاش کنیم.
وی ادامه داد: برای سهولت تردد معلولان در اماکن عمومی و انجام کارهای اداری، تمامی نهادها و دستگاه های باید طرح مناسب سازی را در محیط های ادارای خود تکمیل کنند.
مسکینی اضافه کرد: برای تسریع در این امر، مهلت زمانی مشخصی برای اداراتی که تاکنون طرح های مناسب سازی آنها تکمیل نشده، ارائه می شود.
وی افزود: کارشناسان اکیپ مناسب سازی بهزیستی نیز از تمامی محیط های شهری و اداری برای بهبود وضعیت بهره مندی معلولان بازدید و نقص های موجود را برای رفع آن تدوین کنند.
وی اضافه کرد: همچنین مناسب سازی در خیابان ها، معابر عمومی، پارک ها و مساجد بیش از پیش مورد اهتمام و توجه جدی متولیان امر قرار گیرد.
رئیس اداره بهزیستی مراغه نیز گفت: همکاری و همراهی ادارات و دستگاه ها در اجرای طرح مناسب سازی، زمینه ساز تسریع در اجرای آن و نیز تسهیل در بهره مندی جامعه معلولان از امکانات شهری و اداری خواهد بود.
محمد جباری افزود: برای این منظور، راه دسترسی و ورودی ادارات، سرویس های بهداشتی و نیز محل های ارائه خدمت در ادارات و نهادها باید به صورت کامل برای بهره مندی معلولان بهسازی و مناسب سازی شود.
شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا