اخبار

۵۰ هکتار از اراضی ملی اشنویه رفع تصرف شد

۵۰ هکتار از اراضی ملی اشنویه رفع تصرف شدمصطفی چترآذر روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: علاوه بر این امسال در همین مدت ۳۷ فقره پرونده تخریب اراضی ملی با ۱۷ هکتار مساحت در این شهرستان تشکیل شد که ۱۲ فقره پرونده با ۶ هکتار مساحت مختومه شده و ۲۵ فقره پرونده با ۱۱ هکتار مساحت نیز هم‌اکنون در حال بررسی است.
وی گفت: در سه ماهه سال گذشته نیز در برخورد با متصرفان اراضی ملی، ۲۰ فقره پرونده تشکیل شده بود که ضمن رفع تصرف ۱۱ هکتار ، متخلفان برابر قانون مشمول پرداخت جریمه نیز شدند.
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری اشنویه افزود: امسال همچنین ۲ فقره پرونده قطع اشجار با ۱۰ اصله تشکیل شده است که متخلفان به پرداخت ۱۰۰ میلیون ریال جریمه محکوم و سه تُن محموله چوب نیز از آنها توقیف شد.
چترآذر ادامه داد: همچنین در طول این مدت ۳۲ فقره پرونده چرای غیرمجاز بهاری برای بیش از هزار  ۷۹راس دام مورد رسیدگی قرار گرفته است.
وی گفت: امسال برای اجرای طرح‌های آبخیزداری در این شهرستان ۱۷ میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است که با استفاده از این اعتبار عملیات آبخیزداری در زیر حوزه “رشگند” با مساحت هشت هزار هکتار در قالب چهار پلاک در مناطق “دوستک”، “رشگند”، “لولکان”، “سنگر ” در این شهرستان اجرا می‌شود.
وی با بیان اینکه میزان اعتبارات اختصاص یافته در سال جاری در مقایسه با پارسال ۷۰ درصد افزایش یافته است افزود: این اقدامات شامل عملیات مکانیکی، احداث سازه‌های ملاتی، گابیونی و خشکه‌چین است که به میزان پنج هزار متر مکعب انجام می‌شود.
وی ادامه داد: عملکرد و نتایج مثبت اجرای عملیات آبخیزداری باعث شده است تا با مطالبه مردم و مسوولان، اجرای طرح‌های آبخیزداری در حوضه‌های این شهرستان شتاب بیشتری به خود بگیرد.
اشنویه دارای حدود ۱۰۰ هزار هکتار اراضی جنگلی و مراتع است؛ این شهرستان در جنوب آذربایجان‌غربی و هم‌مرز با کشورهای عراق و ترکیه واقع شده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا