اخبار

۴۰۶ کارگر واحدهای تولیدی و صنعتی زنجان به کرونا مبتلا شدند

۴۰۶ کارگر واحدهای تولیدی و صنعتی زنجان به کرونا مبتلا شدندمحمدرضا یوسفی شامگاه سه‌شنبه در جلسه ستاد پیشگیری از کرونا که به صورت ویدئو کنفراس برگزار شد، با اشاره به اینکه پس از ابلاغ پروتکل‌های بهداشتی به واحدهای تولیدی و صنعتی نظارت ها همچنان ادامه دارد، افزود: بر این مبنا تا ۱۰ تیر امسال یک‌هزار و ۹۰۷ مورد بازرسی از این واحدهای تولیدی، صنعتی، کشاورزی و خدماتی استان انجام گرفته است.

وی اضافه کرد: با تدبیر و برنامه ریز ی ها و با کمک های انجام گرفته ۱۹۱ واحد تولیدی و صنعتی از طریق شرکت تعاونی داروسازان تعداد ۳۰ هزارو ۲۰۷ نفر اقلام بهداشتی پیشگیری از کرونا را دریافت کرده اند.

یوسفی افزود: علاوه بر آن ۳۵۰ هزار عدد ماسک به ۳۰۰ واحدتولیدی صنعتی و کشاورزی توسط اتاق بازرگانی تحویل شده و به ۲ شرکت تعاونی نیز تسهیلات ارزان قیمت برای تولید این  نوع اقلام پرداخت شده است.

این مسؤول با بیان اینکه تاکنون هفت هزارو ۶۱۰ نفر در سامانه بیمه بیکاری استان ثبت نام کرده اند، ادامه داد: از این تعداد ۶ هزار و ۵۹۹ نفر مشمول شناخته شدند که همه آنان برای دریافت مقرری به تامین اجتماعی استان معرفی شده اند.

وی اظهار داشت: مبالغ پرداختی بابت ۲۰ روز اسفند سال گذشته برای مجردها ۵۵۰ هزار تومان و متاهل ها ۷۲۰ هزار تومان که این رقم  برای گروه‌های هدف در ۳۰ روز فروردین سال جاری به ترتیب یک میلیون و یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان پرداخت شده است.

یوسفی خاطرنشان کرد: علت عدم پرداخت مقرری بیکاری به یک‌هزارو ۱۰۰ نفر ثبت نام شده در این سامانه، وجود نواقص در اطلاعات آنها بوده است.

وی اضافه کرد: یکی از اقدامات این اداره کل، اجرای رزمایش کمک مومنانه به گروه‌های هدف بود که با همکاری واحدهای تولیدی و صنعتی و همچنین خیرین تعدادی بسته معیشتی توزیع شد.

این مسؤول ادامه داد: یکی از سیاست های حمایتی این اداره کل، حمایت از اقشار آسیب پذیر است که پرداخت کمک معیشتی به نیم دهک اول جامعه که در کشور سه میلیون نفر و در استان زنجان ۱۷ هزار و ۱۰۶ خانوار را شامل می شود که این تعداد تحت پوشش هیچ نهادی نیستند.

وی خاطرنشان کرد: در زمینه اعطای تسهیلات نیز برای حفظ و صیانت از واحدهای تولیدی و صنعتی ۱۴ رسته شغلی مشخص و ابلاغ شد که شمار درخواست های حاصل در این استان نیز  ۲ هزارو ۲۶۱ فقره پرونده ثبت شد که سه هزار و ۸۸۵ نفر شاغلان را پوشش می دهد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان خاطر نشان کرد: بر این مبنا ۳۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان مجموع تسهیلات درخواستی پرونده های تشکیل شده را شامل می شود که  در ۱۲ بانک به تدریج توزیع خواهد شد و در زمان حاضر نیز برخی واحدهای تولیدی و صنعتی فراتر از پروتکل های بهداشتی به نکات عمل می کنند.

وی یادآوری کرد: تشکیل کمیته فرهنگی و اجتماعی نظارت بر مسائل بهداشتی کارکنان کارخانجات استان به موجب بند ۲ مصوبه سوم فروردین کارگروه رفع ستاد موانع تولید و به این اداره کل واگذار شد که تدبیر بسیار خوبی بود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا