اخبار

۲۰ تیرماه آخرین مهلت استفاده از تسهیلات تاسیسات گردشگری کرونا در اردبیل است

۲۰ تیرماه آخرین مهلت استفاده از تسهیلات تاسیسات گردشگری کرونا در اردبیل استنادر فلاحی روز یکشنبه اظهارداشت: بیشترین خسارت ناشی از کرونا را بخش گردشگری متحمل شده که با توجه به این امر تلاش می‌کنیم تا در راستای حل مشکلات واحدها و تاسیسات گردشگری استان پیگیری لازم را انجام دهیم.
او افزود: فعالان و صنعتگران صنایع دستی نیز بر اثر کرونا خسارات زیادی دیده‌اند و فعالیت در این حوزه نیز با مشکلاتی عمده مواجه شده است.
او از ابلاغ تسهیلات مصوب‌شده برای جبران خسارات واحدها و تاسیسات گردشگری و صنایع دستی زیان‌دیده از شیوع بیماری کرونا خبر داد و گفت: برای دریافت این تسهیلات باید واحدهای گردشگری و مجموعه‌های توزیعی و تولیدی صنایع دستی در سامانه کارا ثبت‌نام کرده و نسبت به تکمیل پرونده بانکی برای اخذ تسهیلات اقدام کنند.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل بیان کرد: سامانه کارا که در راستای حمایت از صاحبان کسب و کارهای آسیب‌دیده از شیوع ویروس کرونا راه‌اندازی شده فرصتی است تا واحدهای زیان‌دیده ناشی از کرونا در بخش گردشگری و صنایع دستی از آن به نحوی موثر استفاده کرده و برای دریافت تسهیلات حمایتی در سامانه ثبت‌نام کنند.
فلاحی تشریح کرد: صاحبان کسب و کارهای آسیب‌دیده از شیوع ویروس کرونا جهت بهره‌مندی از تسهیلات حمایتی دولت حداکثر تا ۲۰ تیرماه مهلت دارند تا در سامانه کارا به آدرس اینترنتی kara.mcls.gov.ir نسبت به ثبت‌نام اولیه اقدام کنند.
او افزود: صاحبان واحدهای کسب و کار خصوصی و تعاونی و کارفرمایان و خویش‌فرمایان در حوزه وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اعم از افراد دارای بیمه و فاقد پوشش بیمه‌ای که در ایام شیوع کرونا متاثر از این بیماری شده‌اند، مشمول این تسهیلات هستند.
فلاحی گفت: مراکز مربوط به گردشگری شامل هتل‌ها، هتل آپارتمان‌ها، مجتمع‌های جهانگردی و گردشگری، مهمانپذیرها، مهمانسراها، مسافرخانه‌ها، مراکز بوم‌گردی، مراکز اقامتی، پذیرایی، تفریحی، خدماتی بین‌راهی، موزه‌ها و زائرسراها، دفاتر خدمات مسافرتی، گردشگری و زیارتی زیر نظر وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و نیز  شرکت‌های حمل و نقل عمومی مسافر برون شهری اعم از هوائی، جاده‌ای، ریلی و دریایی و تمامی مرکز تولید و توزیع و فروش صنایع دستی در صورت داشتن شرایط و ضوابط اعلامی شامل این تسهیلات خواهند بود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا