اخبار

۲۰میلیارد تومان برای توسعه شهرک‌های کشاورزی اردبیل تخصیص یافت

۲۰میلیارد تومان برای توسعه شهرک‌های کشاورزی اردبیل تخصیص یافتاکبر بهنامجو سه‌شنبه شب در جریان افتتاح گلخانه های هوشمند نسل جدید در پارس آباد مغان اظهار کرد: این واحد گلخانه‌ای یکی از بزرگترین گلخانه‌های شمال استان و از نوع دانش بنیان است.
وی با اشاره به اینکه ایجاد ۵۰ هکتار گلخانه در سال گذشته هدف‌گذاری شده بود افزود: برای سال جاری حداقل۳۵۰ هکتار با اشتغال زایی حدود۱۵۰۰نفر هدف گذاری شده است.
استاندار اردبیل با اشاره به اینکه در منطقه پارس‌آباد ،اصلاندوز و بیله‌سوار بیش ز ۲۵۰۰میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است، گفت: بعد از انقلاب هیچ مقطع زمانی به اندازه این دولت در منطقه شمال استان سرمایه گذاری نشده بود و خوشبختانه این سرمایه گذاری‌ها یک میلیون تن به محصولات کشاورزی خواهد افزود.
وی ادامه داد: ایجاد واحدهای صنایع تبدیلی و بسته بندی در رابطه با محصولات کشاورزی طبق نیاز استان انجام خواهد شد تا کشاورزان با خیال راحت به تولید محصولات کشاورزی بپردازند.
بهنامجو  با بیان اینکه ۵ صنایع تبدیلی در استان در حال انجام است، افزود: در سال جاری مشکل فروش گوجه فرنگی شهرستان پارس‌آباد و سیب درختی مشگین شهر در سایه وجود واحدهای صنایع تبدیلی حل خواهد شد.
وی گفت: هدف صادرات محصولات کشاورزی منطقه زرخیز مغان کشورهای آسیای میانه و روسیه است و در گذر مرزی شمال این اتفاق خواهد افتاد.
او با بیان اینکه آغاز عملیات اجرایی بارانداز ریلی شهرستان پارس‌آباد مغان در منطقه مرزی با جمهوری آذربایجان امسال در دستور کار است افزود:با توجه به انعقاد تفاهم‌نامه راه‌اندازی خط ریلی بین ایران و جمهوری آذربایجان و بر اساس موافقت راه‌آهن جمهوری اسلامی مرکز لجستیک بار و بارانداز ریلی در پارس‌آباد احداث می‌شود.
وی افزود: نقشه این پروژه آماده شده و با موافقت طرفین به زودی آغاز می شود و ۱۰ نفر از سرمایه گذاران مهم استانی اعلام آمادگی کرده اند در این محل شهرک خصوصی مشترک راه اندازی و سرمایه گذاری کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا