اخبار

۱۹ هزار مسکن روستایی در کشور بهسازی شده است

۱۹ هزار مسکن روستایی در کشور بهسازی شده استبه گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا شاملو معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، به همراه علی فرخزاد معاون عمرانی استانداری و اصغر گونجی مدیرکل بنیاد مسکن استان قزوین روز یک شنبه از پروژه‌های طرح هادی روستاهای آقچری و خوزنان آبیک بازدید کرد و در جریان اجرای این طرح‌ها قرار گرفت.

محمدرضا شاملو در این بازدید گفت: ۳۹ هزار روستای کشور معادل ۹۸ درصد روستاهای واجد شرایط، طرح هادی دارند و بیش از ۲۰ میلیون نفر افراد روستاهای بالای ۲۰ خانوار تحت پوشش این طرح‌ها قرار گرفته اند.

وی بیان کرد: همه ساخت و سازها و فعالیت‌های محدوده روستا در چهار چوب مصوبات طرح هادی است و حدود ۲۰ هزار طرح هادی روستاها به مرحله اجرا در آمده است.

شاملو افزود: با توجه به محدودیت‌های مالی کار اجرایی طرح هادی در ۴۷ درصد از روستاها هنوز آغاز نشده که بخشی از آن در سال جاری عملیاتی خواهد شد.

بهسازی ۱۹ هزار روستای کشور

وی از بهسازی روستایی هم به عنوان مأموریت دیگر بنیاد نام برد و اظهار داشت: ۱۹ هزار مسکن روستایی بهسازی شده که معادل ۵۰ درصد روستاها را شامل می‌شود که این کار شامل اصلاح شبکه معابر، دفع آب‌های سطحی، اصلاح شبکه هدایت آب‌های سطحی، ساماندهی محلات، احداث بوستان روستایی است.

شاملو در مورد بازنگری در طرح هادی و الحاق محدوده جدید به بافت روستاها گفت: هر زمینی را نمی‌توان به محدود بافت روستا الحاق کرد زیرا حفظ اراضی زراعی باغی اولویت دارد و قانون گذار بر این موضوع هم تاکید دارد و ما هم ملزم به رعایت آن هستیم.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور یادآور شد: در اجرای طرح هادی روستایی فقط آن دسته از اراضی که ارزش زراعی و باغی نداشته باشند می‌توانند به بافت روستا ملحق شوند.

وی گفت: بازنگری طرح هادی در ۳۵۰ روستای استان قزوین آغاز شده و با این کار نیمی از طرح‌های هادی روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان یک بار مورد بازنگری
قرار گرفته اند.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن همچنین از روستاهای شهرستانک، قشلاق مرانلو در شهرستان بویین زهرا و روستای امامزاده اباذر در شهرستان قزوین هم بازدید کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا