اخبار

۱۸ هزار واحد مسکن برای خانوارهای ۲ معلول توسط خیران احداث می‌شود

۱۸ هزار واحد مسکن برای خانوارهای ۲ معلول توسط خیران احداث می‌شودفرهاد خاکی‌پور بعدازظهر سه‌شنبه در حاشیه سفر خود به قزوین در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تاکنون از هشت هزار واحد مسکونی مختص خانوارهای دارای ۲ معلول به بالا، چهار هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در شهرهای بالای ۲۵ هزار خانوار مورد بهره‌برداری قرار گرفته و سه هزار و ۵۰۰ واحد باقیمانده نیز با ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی تا پایان امسال به متقاضیان واگذار خواهد شد. 
وی ادامه داد: انجمن خیران مسکن‌ساز کشور در کنار سایر نهادهای مردمی که در امور خیر فعالیت دارند، در حوزه مسکن و تامین آن فعالیت داشته و تاکنون اقدامات قابل توجهی به انجام رسانده‌اند و از شرایطی که دولت و مسوولان محلی در استان‌ها و سایر شهرستانها مهیا کرده‌اند، به بهترین شکل ممکن استفاده می‌کنند.
به گفته این مسوول، در حوزه قانوگذاری نیز شرایطی از جمله معافیت پروژه‌های مورد احداث از سوی خیران، به خصوص در بخش خدماتی طی سال‌های گذشته نیز به مورد اجرا گذاشته شده است.
خاکی‌پور تصریح کرد: در کنار فعالیت‌های یاد شده، تفاهم نامه‌ای جهت تامین مسکن برای خانواده‌هایی با حداقل ۲ عضو معلول در شهرها و روستاها بین بنیاد مستضعفان، راه و شهرسازی ، وزارت رفاه ، بهزیستی و بنیاد مسکن منعقد و اقدامات قابل توجهی نیز در این حوزه صورت گرفته است.
وی با اشاره به اینکه طی سال‌های گذشته و با رشد قیمت مصالح ساختمانی، در خصوص تامین مسکن شهری جلسات متعددی برگزار شد، تصریح کرد: این مساله منجر به افزایش کمک‌های بلاعوض شد و در ادامه نیز خوشبختانه شاهد پای کار آمدن ستاد اجرایی فرمان حضرت امام بودیم و در همین راستا بنیاد مسکن اعتباراتی در این حوزه تخصیص داد و با تفاهم نامه‌های مبادله شده قرار شد با پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها، اعتبارات مورد نیاز به آن تزریق شود.
خاکی پور یادآور شد: در حوزه خیران مسکن ساز، خوشبختانه در تمامی ۳۱ استان کشور انجمن خیران مسکن ساز تشکیل شده و برخی از شهرستان‌های کشور این انجمن با توجه به ظرفیت‌های موجود در منطقه، به صورت مستقل فعالیت دارند.
وی اضافه کرد: در حوزه بازسازی مناطق آسیب دیده از سیل و زلزله خوشبختانه خیران ما همواره حضور جدی داشته و در کنار امکاناتی که دولت و مردم تهیه کرده‌اند در روند بازسازی‌ها نقش عمده‌ای ایفا داشته‌اند.
وی با اشاره به وجود ظرفیت‌های مناسب خیران فعال در کشور، اظهار داشت: از ۳۰ هزار واحد مسکن در دست احداث از سوی خیران، ۲۱ هزار واحد آن تاکنون بهره‌برداری و به نیازمندان واگذار شده و عملیات احداث ۹ هزار واحد دیگر همچنان ادامه دارد.
خاکی پور با بیان اینکه قزوین در بخش خیران مسکن ساز از ظرفیت های قابل قبولی برخوردار است، گفت: خوشبختانه در این حوزه اتفاقات خوبی در سطح منطقه به وقوع پیوسته تا جایی که از ۲۱۰ واحد مسکن شهری برای خانوارهای ۲ معلول، ۲۰۳ واحد آن به پایان رسیده و به متقاضیان آن واگذار شده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا