اخبار

۱۳ هزار و ۲۰۵ جلد کتاب در طرح بهارانه آذربایجان‌شرقی فروش رفت

۱۳ هزار و ۲۰۵ جلد کتاب در طرح بهارانه آذربایجان‌شرقی فروش رفتمحمد محمدپور، روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: امسال طرح بهارانه کتاب در استان همزمان با شیوع کرونا اجرایی شده و در این طرح ۱۱۴ میلیون تومان یارانه در اختیار ۳۰ کتابفروشی عضو طرح قرار داده شد.
وی اظهار داشت: سیزدهمین دوره طرح توزیع یارانه کتاب از طریق کتابفروشی‌ها با عنوان «بهارانه کتاب ۹۹» با شعار «بهار کتاب همزمان با بهار دل ها» با عضویت بیش از ۷۰۰ کتابفروشی از سراسر کشور از ۲۰ تا ۳۰ اردیبهشت در کتابفروشی های عضو طرح در سراسر کشور اجرا شد و ۳۰ واحد عرضه و فروش کتاب از استان نیز در این طرح مشارکت کردند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: امسال ۲۵ کتابفروشی از تبریز و ۵ کتابفروشی از شهرهای مراغه، بناب، مرند و قره آغاج مشارکت کردند و کتابفروشی های شهر کتاب، شایسته و مولی بیشترین فروش را داشتند.
محمدپور، ادامه داد: در این طرح علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی، کتاب های عمومی، کودک و نوجوان و کتاب های دانشگاهی را با ۲۰ درصد تخفیف از کتاب‌فروشی‌های عضو طرح خریداری کردند.
وی یادآوری کرد: در «بهارانه کتاب ۹۹» به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی در شرایط شیوع و گسترش ویروس کرونا و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، خریدهای غیرحضوری با ثبت اطلاعات مربوطه در پنل از سوی کتابفروشی ها انجام شد.
گفتنی است طرح‌های فصلی کتاب از سوی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور رونق بخشیدن به بازار کتاب و ترویج کتابخوانی و با ارایه تسهیلاتی در قالب یارانه خرید کتاب از طریق کتابفروشی های سراسر کشور انجام و در آن وجه تخفیف مستقیم به خریداران کتاب پرداخت می‌شود. 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا