اخبار

۱۲۱ دختر بی‌سرپرست و بدسرپرست تحت پوشش بهزیستی زنجان هستند

۱۲۱ دختر بی‌سرپرست و بدسرپرست تحت پوشش بهزیستی زنجان هستندمحمد محمدی قیداری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: حضور دختران در جامعه و پذیرش نقش‌های اجتماعی آنها نسبت به گذشته بیشتر شده است که با توجه به شرایط موجود به آموزش هایی چون مباحث حقوقی و اجتماعی نیاز دارند.
وی اضافه کرد: دختران جامعه با سرلوحه قراردادن زندگی ائمه اطهار و معصومین(ع) می‌توانند الگویی مناسب را پیش روی خود قرار دهند تا در جامعه و در بهره گیری از فضای مجازی دچار آسیب نشوند.
این مسؤول ادامه داد: فناوری‌های نو در چند دهه اخیر روند شتابان داشته و به‌منظور کاهش تهدید و آسیب‌های اجتماعی دختران در شرایط جامعه درحال گذار باید سه اصل اساسی اخلاق، نظم، دانش و آگاهی به صورت هدفمند برای این قشر مدنظر باشد.
وی اظهار داشت: هم اکنون ۲ خانه کودک و نوجوان دختران در ۲ رده سنی ۶ تا ۱۲ سال و ۱۳ تا ۱۸ سال در زنجان فعالیت می کنند که در مجموع ۲۹ دختر بی‌سرپرست و بدسرپرست در شیرخوارگاه و خانه های کودک و نوجوان استان نگهداری می شوند.  
مدیرکل بهزیستی استان زنجان ادامه داد: شناسایی و پذیرش دختران در معرض آسیب‌های اجتماعی، ارائه مداخلات تخصصی فردی و خانوادگی به دختران در معرض آسیب و حمایت‌های اجتماعی از آن‌ها از جمله اهداف تاسیس خانه سلامت در این استان است که در این مرکز افراد پذیرش شده تا زمان رفع مشکل، مورد حمایت بهزیستی قرار می گیرند.
وی اظهار داشت: جامعه هدف سازمان بهزیستی شامل ایتام، زنان سرپرست خانوار، معلولان و سالمندان هستند که علاوه بر ارائه خدمت، تاکید ویژه ای بر آگاه سازی برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی دارد.
محمدی خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات اساسی جامعه امروزی روند رو به رشد آسیب های اجتماعی بوده که در این راستا باید پیشگیری از آسیب های اجتماعی در دستور کار قرار گیرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا