اخبار

۱۱ شهرستان آذربایجان‌غربی در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند

۱۱ شهرستان آذربایجان‌غربی در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارنددکتر جواد آقازاده روز یکشنبه در حاشیه نشست ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا در آذربایجان‌غربی با حضور حریرچی  معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این شهرها شامل ارومیه، اشنویه، بوکان، پیرانشهر، تکاب، سردشت، سلماس، مهاباد، میاندوآب، نقده و خوی هستند.
وی اضافه کرد: ۶ شهرستان دیگر شامل ماکو، چالدران، چایپاره، شوط، شاهین‌دژ و پلدشت در آذربایجان غربی نیز در وضعیت زرد و نارنجی قرار دارند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‌غربی ادامه داد: مردم موارد بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را بیش از پیش رعایت کنند زیرا در غیر این صورت با افزایش قابل توجهی از مبتلایان و کمبودهای جدی مواجه خواهیم شد.
آقا زاده اظهار داشت: با وجود افزایش تعداد ابتلا مردم به کرونا در آذربایجان غربی خوشبختانه با کمبود تخت بیمارستانی، اکسیژن یا کمبود مواد مصرفی و کیت های آزمایشگاهی مواجه نشده ایم.
وی با اشاره به تعطیلی مراکز آموزش عالی، حوزه های علمیه، مراکز فنی حرفه ای، زبان‌سراها، کتابخانه‌ها، مهدهای کودک، استخرهای سرپوشیده، قهوه خانه و چای خانه ها، خانه های بازی و سایر مراکز تفریحی تا آخر هفته آینده گفت: این اقدام نتیجه خوبی را در پی خواهد داشت زیرا هر اقدامی که در فاصله گذاری اجتماعی بعد از پنج روز سبب کاهش موارد سرپایی، بعد از ۲ هفته کاهش موارد بستری و بعد از یک ماه کاهش موارد مرگ و میر را در پی دارد.
وی با بیان اینکه افراد جوان، نوجوان و کودکان نیز در معرض ابتلا به کرونا قرار دارند، افزود: ابتلای این قشر با علایم کمی همراه است که این کم‌علامت بودن، خطرناک بوده و سبب انتقال بیماری به سایر اعضای خانواده به ویژه افراد مسنّ خانواده می‌شود.
تاکنون بیش از ۲۲۰ هزار نفر در کشور به بیماری کرونا مبتلا شده و بیش از ۸۰ درصد از این افراد بهبود یافته اند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا