اخبار

۱۰ پروژه مشارکتی در استان اردبیل در حال اجراست

۱۰ پروژه مشارکتی در استان اردبیل در حال اجراستشهرام باباخانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود:  این پروژه‌های مشارکتی در قالب  ۲۲۴ واحد مسکونی، ۲۹۷ واحد تجاری و ۵۵ واحد خدماتی با زیربنای ۵۷ هزار و ۳۱۱ مترمربع و به ارزش ۱۴۶۶ میلیارد ریال در حال اجراست.
وی اضافه کرد: این پروژه‌ها در شهرک نیایش، میراشرف، مسکونی ولایت، آزادگان و تجاری – خدماتی ولایت و همچنین پروژه مشارکتی شهرک مهر در پارس‌آباد و مشگین‌شهر در حال اجراست.
معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان اردبیل آخرین وضعیت مسکن مهر را یادآور شد و گفت: کل برنامه مسکن مهر استان اردبیل ۴۱ هزار و ۳۷۸ واحد با سرمایه‌گذاری بیش از ۴۰ هزار میلیارد ریال بوده است.
باباخانی گفت: از این تعداد ۴۰ هزار و ۷۲۶ واحد به اتمام رسیده و بقیه نیز به تعداد ۳۳۶ واحد در مرحله تکمیل و تحویل به متقاضیان است.
معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان اردبیل به پروژه اقدام ملی مسکن نیز اشاره کرد و افزود: ثبت نام مرحله اول در سطح استان به تعداد ۱۵۰۰ واحد و مرحله دوم ۸۴۰۰ واحد انجام شده با تخصیص زمین با قابلیت احداث ۱۵۴۰ واحد عملیات اجرایی آن شروع شده است.
باباخانی بیان کرد: در شهرستان اردبیل و با محوریت شرکت توسعه‌گران عمران قرارداد احداث ۵۴۰ واحد به امضا رسیده و این پروژه در مرحله اجرای فونداسیون می‌باشد.
معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان اردبیل بیان کرد: در سایر شهرهای استان به ویژه شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت این طرح با همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در حال پیگیری است.
باباخانی پروژه‌های واگذار شده به ستاد اجرایی فرمان امام را یادآور شد و بیان کرد: ۳۲۰ واحد در شهرک اندیشه، ۱۵۰ واحد در خیابان داروپخش و ۷۰ واحد نیز در خیابان کارگران به همت ستاد اجرایی فرمان امام عملیاتی خواهد شد.
وی از شروع عملیات ساختمانی ۵۴۰ واحد و اتمام عملیات پی‌کنی و شروع عملیات فونداسیون در اردبیل خبر داد و گفت: امیدواریم در مناطق مختلف استان این پروژه‌ها اجرایی و عملیاتی شود.
معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان اردبیل در مورد پروژه‌های بازآفرینی شهری گفت: ۴۰ پروژه با اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیارد ریال در سطح استان در حال اجراست.
باباخانی این پروژه‌ها را شامل احداث سرای محله ، پایگاه سلامت، کلانتری و بهسازی آسفالت معابر محله گلمغان دانست و بیان کرد: تعریض و خیابان‌کشی معابر ایران آباد، احداث سالن ورزشی ایران آباد، احداث پارک و مرکز بازآفرینی ملایوسف، ساماندهی رودخانه بالیقلوچایی، احداث پارک مقدس اردبیلی و ساماندهی محلات پنجگانه در حال انجام است.
وی گفت: در مشگین‌شهر نیز پروژه های بازآفرینی شهری نظیر پروژه‌های بهسازی و آُسفالت معابر، احداث پایگاه سلامت، لایروبی کانال، پیاده‌رو و ساحل‌سازی نوشین‌دره‌سی و پیاده‌راه‌سازی خیابان امام خمینی از جمله آنهاست.
معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان اردبیل بیان کرد: در شهرستان پارس‌آباد نیز چهار پروژه بازآفرینی شهری در حال اجراست که اصلی‌ترین این پروژه‌ها شامل بهسازی و آسفالت خیابان شهید مطهری و اصلاح کانال زیرکشتارگاه در حال انجام است

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا