اخبار

کلنگ ۱۲۰۰ واحد مسکونی طرح اقدام ملی در قزوین به زمین زده شد

کلنگ ۱۲۰۰ واحد مسکونی طرح اقدام ملی در قزوین به زمین زده شدواحدهای مسکونی ۱۲۰۰ واحدی مهرگان قزوین در قالب ساختمان‌های ۲ و چهار واحدی در در مساحت‌های ۸۲ متری با ایجاد تنوع در پلان و نما در ۲۲ هکتار مساحت توسط اداره کل راه و شهرسازی و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به عنوان کارفرما احداث خواهد شد.

هزینه قرارداد آماده‌سازی این تعداد واحد مسکونی ۸۰ میلیارد ریال و هزینه فاز یک این پروژه ۳۸ میلیارد ریال در نظر گرفته شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین در حاشیه مراسم کلنگ‌زنی این پروژه اظهار داشت: با ابلاغ سیاست تامین مسکن برای گروه‌های کم درآمد جامعه، ۹ هزار و ۴۸۱ واحد از سهمیه ابلاغی در قالب طرح اقدام ملی مسکن به این استان ابلاغ شد.

ابراهیم مبارک قدم تصریح کرد: از تعداد واحدهای ابلاغ شده نیز برنامه‌ریزی و ظرفیت سازی برای پنج هزار و ۷۸۷ واحد از جمله تامین زمین به مساحت ۳۰ هکتار در ۱۱ شهر استان قزوین از سوی این اداره کل صورت گرفت.

این مسوول اضافه کرد: برای ۶۱۹ واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده شهر قزوین جهت پرداخت تسهیلات و ساخت و ساز نیز پرونده تشکیل شده است.

وی با اشاره به کلنگ زنی پروژه‌های طرح اقدام ملی مسکن در ناحیه شهری مهرگان، خاطرنشان کرد: زمین مورد نظر برای انجام این پروژه سال گذشته در کمیسیون ماده ۵ تغییر کاربری شد و واحدهای مسکونی مورد احداث با توجه به موضوعات فرهنگی و اجتماعی و همچنین افزایش سطح کیفی در ۲ تا چهار واحد ساخته می‌شود.

به گفته وی، در امر ساخت این واحدها از فناوری‌های روز و مصالح بومی منطقه به کارگیری شده است.

مبارک قدم یادآور شد: ناحیه شهری مهرگان برای احداث ۲۷ هزار واحد مسکن مهر در نظر گرفته شده بود که برنامه توسعه این منطقه با افزایش ۲۵۰ هکتار از اراضی جانبی آن، جمعیت ۶۰ هزار نفری آن را در آینده به ۱۰۰ هزار نفر افزایش خواهد داد.  

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا