اخبار

کشمش صادراتی قزوین باید عاری از هرگونه سموم کشاورزی باشد

کشمش صادراتی قزوین باید عاری از هرگونه سموم کشاورزی باشدمهدی بخشنده روز پنجشنبه در شصت و سومین شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان قزوین افزود: با توجه به برگشت برخی محموله‌های صادراتی انگور و کشمش از اروپا به ایران، لازم است که رفع باقی مانده سموم محصولات کشاورزی در دستور کار قرار گیرد.
وی اضافه کرد: وجود هرگونه سموم در محصولات کشاورزی علاوه بر ضرر و زیان‌های اقتصادی، پیامدهای اجتماعی به دنبال داشته و سلامت عمومی مردم را به خطر می‌اندازد.
بخشنده تاکید کرد: در پنجاه و چهارمین نشست شورای گفت و گو دولت و بخش خصوصی مقرر شده بود که سازمان جهاد کشاورزی به ترویج فرهنگ صحیح استفاده از سموم مجاز در بین باغداران اقدام کند و قبل از صادرات محصولات کشاورزی از آزمایشگاه‌های معبر گواهی لازم را اخذ نماید.
مشاور اقتصادی استاندار قزوین گفت: نبود استانداردهای لازم در کالاهای صادراتی باعث می‌شود که نام و نشان ایران در عرصه روابط بین المللی مخدوش شده و هزینه‌های نجازی نیز تلف گردد.
رییس اتاق بازرگانی استان قزوین در ادامه به مشکلات مالیاتی قطعه سازان خودرو اشاره کرد و گفت: پرداخت دیرهنگام فاکتورهای قطعه سازان از سوی خودروسازان کشور در حالی انجام می‌شود که اداره مالیات در خصوص فروش محصولات قطعه سازان ۹ درصد ارزش افزوده را لحاظ کرده و این واحدها را در لیست مطالبات قرار می‌دهد.
بخشنده بیان داشت: پیشنهاد می گردد در صورت عدم پرداخت فاکتورهای قطعه سازان خودرو توسط خودروسازان ، موضوع ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده جزو بدهکاری قطعه سازان منظور نگردد و گواهی ماده ۱۸۶ برای آنان صادر شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا