اخبار

کشف ۱۸ میلیاردی کود شیمیایی احتکار شده در اردبیل

کشف ۱۸ میلیاردی کود شیمیایی احتکار شده در اردبیلسردار هوشنگ حسینی روز پنجشنبه اظهارداشت: در تداوم اجرای طرح تشدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز و پدیده شوم احتکار و به دنبال دریافت گزارش‌های مردمی مبنی بر احتکار مقادیر قابل توجهی کود شیمیایی قاچاق در سوله کارخانه‌ای در ورودی تفرجگاه “فندقلو” ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی اردبیل با انجام بررسی‌های تخصصی و تحقیقات میدانی از صحت گزارش‌های دریافتی اطمینان یافتند.
وی با اشاره به انجام هماهنگی‌های قضایی افزود: با تشکیل تیم‌های عملیاتی مشترک از پلیس اردبیل و نمین ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی به محل مورد نظر اعزام و موفق شدند در بازرسی‌های به عمل آمده ۶۶۷ تن و ۹۰۰ کیلوگرم کود شیمیایی احتکار شده، را کشف کنند.
فرمانده انتظامی استان اردبیل از دستگیری یک نفر در رابطه با کشفیات به دست آمده خبر داد و گفت: کارشناسان ارزش ریالی کودهای شیمیایی احتکار شده را ۱۸ میلیارد و ۷۰۱ میلیون ریال اعلام کردند.
سردار حسینی با بیان اینکه متهم دستگیر شده قصد توزیع خارج از شبکه کودهای شیمیایی را داشت، تصریح کرد: کودهای شیمیایی کشف شده با هماهنگی‌های به عمل آمده تحویل سازمان جهاد کشاورزی شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا