اخبار

کشف ۱۲ کیلو طلای آب شده در پایتخت

کشف ۱۲ کیلو طلای آب شده در پایتخت
رئیس پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری دو موتورسوار که قصد قاچاق بیش از ۱۲ کیلوگرم طلای آب شده را داشتند، خبر داد.
به گزارش ایلنا، سردار کیوان ظهیری گفت: اول تیرماه امسال ماموران کلانتری ۱۴۸ انقلاب برای پیشگیری از وقوع سرقت به‌ویژه موبایل‌قاپی و شناسایی سارق، طرح ایست و بازرسی را در خیابان نصر اجرا کردند و در این میان راکب و ترک‌نشین موتورسیکلتی که در این مسیر در حال تردد بود با دیدن ماموران کلانتری به سرعت خود افزودند و از محل متواری می‌شوند.
رئیس پلیس پیشگیری پایتخت افزود: عملیات دستگیری متهمان آغاز شد و پس از مدتی تعقیب و گریز هر دو متهم در یک عملیات ضربتی دستگیر شدند و به همراه کیف چرم همراه آنان به کلانتری انتقال یافتند.
وی اضافه کرد: در بررسی کیف چرم حدود ۱۲ کیلو و ۸۵۰ گرم طلای آب شده کشف و هر دو متهم در توضیحات خود، اعتراف کردند که قصد داشتند، این طلاها را از مرزهای غربی به خارج از کشور انتقال دهند و برای سود بیشتر مبلغ آن را به دلار تبدیل کنند.
ظهیری به اعتراف یکی از متهمان مبنی بر اینکه در حرفه صرافی مشغول به کار است، اشاره کرد و گفت: با تکمیل تحقیقات پلیسی هر دو متهم برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفتند.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، به گفته رئیس پلیس پیشگیری پایتخت، کارشناسان ارزش ریالی طلاهای آب شده را حدود ۱۱۵ میلیارد ریال برآورد کرده اند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا