اخبار

پیش‌بینی حدود ۲۵۰۰ میلیارد ریال وام اشتغال مددجویان کمیته امداد آذربایجان‌غربی

پیش‌بینی حدود ۲۵۰۰ میلیارد ریال وام اشتغال مددجویان کمیته امداد آذربایجان‌غربیجعفر پژوهان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان تسهیلات برای بیش از هفت‌هزار و ۳۵۰ طرح در نظر گرفته شده است.
وی اضافه کرد: از ابتدای امسال نیز ۲۷۳ مددجوی کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان‌غربی از طریق پرداخت تسهیلات قرض الحسنه  به اشتغال پایدار دست یافته اند.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان غربی ادامه داد: همچنین در این مدت برای ۳۱ مددجو توسط مراکز کاریابی، کسب و کار مناسب ایجاد شده است.
وی بیان کرد:  کمیته امداد استان از ابتدای سال جاری، حدود ۱۰۰ میلیارد ریال در راستای توانمندسازی و اشتغال مددجویان تسهیلات قرض الحسنه پرداخت کرده است.
پژوهان تاکید کرد: بدون تردید اشتغال و خودکفایی مددجویان از اهم دغدغه‌های کمیته امداد آذربایجان‌غربی بوده و این نهاد تاکنون در راستای توانمندسازی مددجویان استان گام‌های موثری برداشته است.
وی با اشاره به برگزاری دوره‌های مهارت آموزی برای مددجویان، گفت: تمام ادارات کمیته امداد استان در اجرای  برنامه‌های مصوب،  با همکاری آموزشگاه‌های فنی آزاد در حال برگزار کردن دوره‌های متعدد مهارت آموزی هستند.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد آذربایجان‌غربی اضافه کرد: کمیته امداد استان  در نظر دارد  تا پایان سال جاری برای پنج هزار و ۸۵۰ نفر از مددجویان تحت حمایت این نهاد آموزش‌های فنی و حرفه‌ای ارائه کند.
در حال حاضر حدود ۱۹۰ هزار نفر در آذربایجان غربی تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار دارند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا