اخبار

پذیرش معتاد در مراکز ماده ۱۵ همدان متوقف شد

پذیرش معتاد در مراکز ماده ۱۵ همدان متوقف شدیزدان آزرمی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: مراکز ماده ۱۵ که به تازگی و از ابتدای تیر امسال فعالیت خود را آغاز کرده بودند به دنبال قرار گرفتن چهار شهرستان همدان، نهاوند، تویسرکان و ملایر در وضعیت قرمز کرونایی محدودیت هایی برای فعالیت این مراکز پیش بینی شد.
وی اضافه کرد: طبق شیوه نامه های بهداشتی مراکز ترک اعتیاد ماده ۱۵ تا زمان عادی شدن شرایط اجازه پذیرش افراد جدید را ندارند بنابراین پذیرش افراد از روز گذشته متوقف شده است.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان همدان افزود: ۴۴ مرکز ماده ۱۵ ترک اعتیاد در استان همدان فعال هستند که سه مرکز  از این تعداد مربوط به بانوان است.
آزرمی درباره نحوه فعالیت مراکز ماده ۱۶ در وضعیت قرمز کرونایی توضیح داد: به دنبال شیوع کرونا ابتدا برای مدتی فعالیت مراکز ماده ۱۶ تعطیل شد و در این زمان بر اساس دستورالعمل های وزارت بهداشت امکانات و خدماتی برای مبتلا نشدن معتادان و جلوگیری از ورود افراد مبتلا به این مراکز پیش بینی شد.
وی اضافه کرد: هم اینک شرایط بهداشتی تدوین شده برای مراکز ماده ۱۶ به گونه ای است که حتی در وضعیت قرمز کرونایی نیز می توان معتادان متجاهر جدید پذیرش کرد.
آرزمی گفت: در حال حاضر ۱۰۰ معتاد متجاهر در مرکز ماده ۱۶ همدان نگهداری می شود و با توجه به اقدام های مقابله ای صورت گرفته سعی بر پیشگیری از حضور معتادان تابلو و متجاهر در سطح شهر است.
مراکز ماده ۱۵ و ۱۶ پس از همه گیری ویروس کرونا در کشور و همدان بسته شده و این مراکز معتادان را پذیرش نمی‌کردند اما با گذشت زمان و کاهش دامنه این ویروس ابتدا مرکز ماده ۱۶ سپس از یکم تیر امسال مراکز ماده ۱۵ بازگشایی شد اما طبق شیوه نامه بهداشتی اولین مولفه برای فعالیت مراکز ماده ۱۵ قرمز نبودن شرایط کرونا در آن منطقه است.
 ۸۲۲ معتاد متجاهر سال گذشته در این استان شناسایی و در مراکز ماده ۱۶ پذیرش شدند که بیشتر معتادان زیر ۳۵ سال سن داشتند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا