اخبار

پایانه‌های مرزی آذربایجان‌شرقی نقش مهمی در توسعه ترانزیت در کشور دارند

پایانه‌های مرزی آذربایجان‌شرقی نقش مهمی در توسعه ترانزیت در کشور دارندحجت الاسلام سیدمحمدرضا میرتاج الدینی،  روز سه شنبه در بازدید از پایانه های مرزی جلفا و نوردوز افزود: این پایانه ها علاوه بر تسهیل روند تردد مسافر و حمل و نقل کالا نقش اساسی در رونق اقتصادی استان آذربایجان شرقی بر عهده دارند.
وی اظهار داشت: شیوع کرونا در کشور و کشورهای همسایه و اعمال ممنوعیت و محدودیت در رفت و آمدهای مرزی موجب کاهش تردد مسافران و حمل و نقل کالا از پایانه های کشور شد و پایانه های مرزی جلفا و نوردوز نیز از این آسیب در امان نماند.
حجت الاسلام میرتاج الدینی، ادامه داد: با رفع ممنوعیت و محدودیت تردد و حمل و نقل کالا، این پایانه ها در کنار انجام فعالیت های روزمره خود باید بدنبال توسعه حمل و نقل بین المللی باشند.
در این بازدید، مدیران پایانه های مرزی جلفا و نوردوز نیز گزارشی از اقدامات انجام شده طی سال گذشته و ۳ ماه نخست امسال، تلاش برای فعال نگهداشتن این پایانه های مرزی و رعایت دستورالعمل های بهداشتی در دوران شیوع ویروس کرونا ارایه کردند.
به گزارش ایرنا، از پایانه مرزی جلفا به عنوان مرز مشترک ایران و جمهوری خودمختار نخجوان و نوردوز به عنوان مرز مشترک ایران و ارمنستان در سال ۱۳۹۸ یک میلیون و ۳۲۸ هزار مسافر و ۱۳۷ هزار و ۸۰۰ کامیون تردد کرده اند.
بنا بر همین گزارش در ۳ ماه اول سالجاری نیز ۲۷ هزار دستگاه وسائط نقلیه سنگین باری از این ۲ پایانه مرزی تردد کرده اند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا