اخبار

٢١ مولد نیروگاه خورشیدی در آذربایجان‌غربی فعال است

٢١ مولد نیروگاه خورشیدی در آذربایجان‌غربی فعال استاکبر حسن بگلو روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: چهار مشترک اداری دارای مولد خورشیدی در آذربایجان‌غربی وجود دارد که ظرفیت وصل شده و آماده وصل به شبکه مولدهای خورشیدی مختص این مشترکان ۴۶۷ کیلووات است.
وی بیان کرد: مجموع ظرفیت مولد خورشیدی وصل شده و آماده وصل به شبکه ۶۰۰ کیلووات است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌غربی با اشاره به تدوین طرح‌هایی برای مشترکان خانگی در راستای احداث نیروگاه خورشیدی ادامه داد: شرکت توزیع نیروی برق، انرژی تولیدی مشترکان احداث کننده نیروگاه خورشیدی را خریداری می کند.
حسن‌بگلو اضافه کرد: افرادی که انشعاب برق دارند می توانند به اندازه ٢ برابر انشعاب خود تا سقف ۱۰۰ کیلووات نسبت به نصب سیستم خورشیدی اقدام کنند.
۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۹۹.۷ درصد جمعیت روستایی آذربایجان غربی از نعمت برق برخوردار هستند؛ یکهزار و ۲۸۰ مگاوات برق نیز سالانه در استان تولید و حداکثر یک‌هزار و ۱۰۰ مگاوات آن در سال مصرف می شود.
الگوی مصرف برای مشترکان خانگی استان‌های غیر گرمسیری ۳۰۰ کیلووات در ماههای خرداد تا شهریور است که بیش از این مقدار مشترک پرمصرف خواهد بود.
برای احداث ۷۱ نیروگاه خورشیدی در آذربایجان‌غربی مجوز صادر شده است که ظرفیت نامی این تعداد نیروگاه ۵۱۵ کیلووات پیش‌بینی شده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا