اخبار

ویزای شینگن کلید ورود به جهانی بزرگتر

ویزای شینگن کلید ورود به جهانی بزرگتر
برخی از افراد شبانه روز به سفرهای اروپایی فکر می کنند و به دنبال اخذ ویزا برای آن ها هستند. دلایل آن ها برای سفر به کشورهای مختلف می تواند تجاری، توریستی و … باشد. حتما تا به حال کلمه ویزای شینگن را شنیده اید. آیا می دانید که ویزای شینگن چیست و چه کاربردهای فوق العاده ای برای شما دارد. اگر شما هم نسبت به گرفتن این ویزا مشتاق هستید و می خواهید چیزهایی درباره آن بدانید، خواندن این مطلب را به شما توصیه می کنیم.

اگر به طور کلی نمی دانید که شینگن چیست باید بگوییم که شینگن در اصطلاح منطقه ‌ای از اروپاست که ۲۶ کشور حاضر در آن نیاز به پاسپورت و یا سایر محدودیت ‌های مرزی برای تردد اتباع خود نیازی ندارد و از این رو، کشورهای عضو منطقه شینگن، کشوری واحد به شمار می ‌آیند. کشورهای عضو منطقه شینگن ممکن است در قبال اتباع خود و عبور مرور مرزی آن ها سخت گیر نباشند، ولی در مورد اتباع کشورهایی که برای ورود به این حوزه نیاز به ویزا دارند، بسیارسخت ‌گیر می باشند. در حقیقت نوع و مدت زمان ویزای شینگن وابسته به ماهیت و هدف فرد متقاضی ویزای شینگن خواهد بود. به عبارت دیگر اینکه هدف شما از سفر، شرکت در توری گردشگری است یا انجام فعالیتی تجاری و یا صرفا توقف چند ساعته در یکی از کشورهای عضو اتحادیه، نوع ویزا و مدت اعتبار ویزایتان را تعیین خواهد کرد.
برای اخذ ویزای شینگن چه کنیم؟
اگر شما با خواندن این تفسیر علاقه مند به اخذ ویزای شینگن هستید، خوب است بدانید که پارسی کانادا دارای سوابق درخشانی در این زمینه است. وکلای حرفه ای پارسی کانادا بهترین روش ها را برای پیگیری و بدست آوردن این نوع ویزا به شما نشان خواهند داد. فقط کافیست مراحل اخذ ویزای شینگن خود را به پارسی کانادا بسپارید و منتظر نتیجه آن بمانید. پس از دریافت ویزای شینگن خود از این موسسه می توانید تجربه لذت بخشی را از سفر به 26 کشور اروپایی سپری کنید. جالب است بدانید که ویزای شینگن می ‌تواند توسط هر یک از کشورهای عضو این پیمان صادر شود و با رعایت برخی قوانین، دارنده آن می ‌تواند در مدت زمان اعتبار ویزا بدون مشکل در هر یک از کشورهای منطقه شینگن تردد نماید. بر اساس موارد و نکات گفته شده و با توجه به این که کشورهای مطرح اروپایی زیادی به عضویت این منطقه درآمده‌ اند، ویزای شینگن از ارزش و اعتبار بالایی در سراسر دنیا برخوردار است.
درست است شینگن اصطلاحی رایج در ایران می باشد، ولی تلفظ درست آن شنگن “Schengen zone” است. کشورهای اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد، سوئیس و لیختن اشتاین، در زمره ۲۶ کشور عضو پیمان شینگن به شمار می روند. از منطقه شینگن در وب ‌سایت رسمی شینگن تحت عنوان بزرگترین منطقه بدون نیاز به پاسپورت جهان یاد شده ‌است.

شرایط اخذ ویزای شینگن
شرایط اخذ ویزای شینگن در واقع بدان معنی است که آیا متقاضی شرایط و معیارهای لازم برای درخواست این ویزا را دارد یا خیر. درست است که سفارت‌ خانه های هر کشور اروپایی شرایط خاص خودشان را برای صدور ویزا دارند ولی در بسیاری از موارد شرایط اخذ ویزا در کشورهای این منطقه مشابه یکدیگر می باشند. مهمترین مواردی که کارشناسان اجرایی مجموعه پارسی کانادا با هدف بررسی شرایط متقاضی، برای اخذ ویزای شنگن بررسی می‌کنند شامل موارد زیر می باشد:
مدارک درخواست کننده:
شرایط سنی متقاضی (سفارت‌ های اروپایی در قبال افراد مجرد زیر ۳۰ سال که سابقه سفر به اروپا نداشته‌ اند، سخت گیری بیشتری اعمال می‌ نمایند).
سابقه سفر فرد متقاضی:
البته این بررسی ‌ها طبیعتا با هدف افزایش شانس متقاضی برای ویزا شدن صورت می‌ گیرد و در بسیاری موارد اساسا منعی برای درخواست ویزا شینگن وجود ندارد. برای مثال متقاضی مجردی که کمتر از ۳۰ سال سن دارد و تا کنون به هیچ کشور اروپایی سفر نکرده است و از سوی دیگر مدارک مالی چندان قانع کننده ‌ای نیز ارائه نداده ‌است، اگرچه مشکلی برای درخواست این ویزا ندارد، اما شانس تبدیل این درخواست به ویزا بسیار پایین است. بنابراین بررسی شرایط سفر متقاضی صرفا برای بالا بردن درصد موفقیت پرونده، درخواست او است.

مراحل درخواست ویزای شینگن
یکی از مهمترین موضوعات در مراحل درخواست ویزای شینگن، وقت سفارت می باشد. بنابراین توصیه کارشناسان دپارتمان ویزا و وقت سفارت مجموعه پارسی کانادا به متقاضیان محترم ویزای شینگن این می باشد که پیش از پر کردن فرم‌ های مربوطه و تکمیل مدارک برای تعیین وقت سفارت اقدام نمایند. مراحل درخواست این ویزا به شرح زیر است:

تمامی مدارک متقاضی با هدف تایید واجد شرایط بودن، توسط کارشناسان بخش ویزا بررسی می شود
تکمیل فرم های لازم
عقد قرارداد با پارسی کانادا
درخواست وقت سفارت توسط کارشناسان اجرایی پارسی کانادا
تمامی مدارک پس از ترجمه بررسی شده و نواقص احتمالی رفع شود
ارسال مدارک متقاضی به سفارت توسط کارشناسان پارسی کانادا
انجام انگشت نگاری توسط متقاضی                                                                                      

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا