اخبار

واردات نفت ترکیه ۱۸ درصد کاهش یافت/عراق، نخستین مبدا وارداتی

واردات نفت ترکیه ۱۸ درصد کاهش یافت/عراق، نخستین مبدا وارداتیبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آناتولی، بر اساس داده‌های دیده‌بان انرژی ترکیه در روز جمعه (ششم تیرماه)، واردات کل نفت ترکیه در ماه آوریل (فروردین- اردیبهشت ۹۹) امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۸.۱ درصد کاهش یافت و به ۲ میلیون و ۹۳۰ هزار تن رسید.
سازمان تنظیم مقررات بازار انرژی ترکیه (EMRA) در گزارش ماهانه بازار نفت خود اعلام کرد: واردات نفت خام ترکیه در این مدت ۱.۱ درصد کاهش یافته و به ۲ میلیون و ۳۵۰ هزار تن رسیده است.
در این ماه ترکیه بیشترین مقدار نفت خام را از عراق و برابر با یک میلیون و ۴۶۰ هزار تن وارد کرد. روسیه و نروژ به ترتیب با ۵۱۳ هزار و ۲۵۳ تن و ۲۷۳ هزار و ۹۰۸ تن رتبه‌های دوم و سوم واردات نفت ترکیه را به خود اختصاص دادند.
تولید فرآورده‌های نفتی در ماه آوریل با ۹.۴ درصد کاهش به ۲ میلیون و ۵۸۰ هزار تن رسید، در حالی که تولید گازوئیل با افزایش ۲۵ درصدی به یک میلیون و ۲۶۰ هزار تن رسید، تولید بنزین با نزدیک به ۳۳.۲ درصد کاهش به ۲۷۳ هزار و ۹۰۸ تن رسیده است.
کل فروش فرآورده‌های نفتی داخلی ترکیه در ماه آوریل با ۲۶.۷ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۹ به یک میلیون و ۷۱۰ هزار تن رسید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا