اخبار

نوجوان میاندوآبی جان خود برای نجات یک سگ از دست داد

نوجوان میاندوآبی جان خود برای نجات یک سگ از دست دادرشید اکبری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: “امیرعلی” روز گذشته در باغ‌های کوی “یوزباشکندی” میاندوآب مشغول چرای گوسفندان بود که متوجه گرفتار شدن یک قلاده سگ در کانال آب می‌شود.
وی افزود: وی با قصد نجات این سگ وارد کانال آب می‌شود ولی به علت عمق زیاد آب دچار حادثه می‌شود.
عضو هیات مدیره موسسه زیست محیطی یام‌یاشیل میاندوآب ادامه داد: برادر کوچک وی نیز که در محل حضور داشت به محض اینکه امیرعلی دچار حادثه می‌شود، درخواست کمک می‌کند که بلافاصله عمو و چند نفر از افراد حاضر در آن محل به کمک وی می‌شنابند.
وی اظهار داشت: افراد حاضر بلافاصه به جست و جو این مکان می‌پردازند و پس از مدتی پیکر او را پیدا می‌کنند.
اکبری با بیان اینکه وی بلافاصله به بیمارستان فاطمه زهرا (س) منتقل می‌شود گفت: پزشکان و کادر درمانی این بیمارستان برای برگرداندن دوباره امیرعلی به زندگی چند ساعت تلاش می‌کنند ولی به علت اینکه خفگی ناشی از غرق شدن در آب تلاش آنان بی‌فایده می‌ماند.
وی با بیان اینکه اقدام این نوجوان میاندوآبی نمونه بارز محیط‌بانی و احساس مسوولیت در برابر حیوانات است و باید به این اقدام ارزشمند وی احترام گذاشته شود، افزود: “امیرعلی” که دانش‌آموز کلاس هفتم در مدرسه معلم بود از دانش‌آموزان ممتاز این مدرسه بود و به علت علاقه شدید به محیط‌زیست، در دروس مربوطه مثل علوم نسبت به سایر همکلاسی‌هایش همواره پیشتاز بود.
عضو هیات مدیره موسسه یام‌یاشیل میاندوآب گفت: هر ساله کانال‌های آب این شهرستان که برای انتقال آب به دشت‌های کشاورزی احداث شده‌اند به علت نداشتن پوشش و فنس‌کشی مناسب قربانیان زیادی به ویژه از کودکان می گیرد.
موسسه زیست محیطی شامل یام‌یاشیل میاندوآب با هدف فرهنگ سازی و حفظ طبیعت نزدیک بیش از پنج  سال است که به همت علاقه مندان و دوستداران محیط زیست در این شهرستان تشکیل یافته و توانسته است اعضای زیادی را برای انجام اقدامات زیست محیطی جذب کند.میاندوآب با بیش از ۲۷۷ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا