اخبار

نماینده بوکان: کیفیت آموزش مجازی دانش‌آموزان نیازمند بازنگری است

نماینده بوکان: کیفیت آموزش مجازی دانش‌آموزان نیازمند بازنگری استانورحبیب‌زاده عصر روز پنجشنبه در دیدار با معاون سوادآموزی آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی افزود: استفاده از فضای مجازی و آموزش از راه دور برای تداوم روند آموزش دانش‌آموزان بسیار مهم بوده و آموزش برای سال تخصیلی جدید به همان صورت ادامه پیدا می‌کند.
وی ادامه داد: در این راستا برای آموزش کیفی به صورت مجازی در سطح کشور باید برنامه‌ریزی‌های لازم در دستور کار مسوولان امر و آموزش و پرورش قرار گیرد.
نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی افزود: مراکز آموزشی، معلمان و همه دانش‌آموزان باید دسترسی کاملی به این نوع آموزش داشته باشند و از هم‌اکنون برای فراهم کردن سازوکارهای آن اقدامات لازم انجام شود تا از اختلال در آموزش دانش‌آموزان و تضییع فرصت تحصیل آنان جلوگیری شود.
وی با بیان اینکه کمبود نیرو در آموزش و پرورش وجود دارد، گفت: پایه توسعه و پیشرفت کشور از آموزش و پرورش شروع می‌شود در نتیجه باید همگی نگاه ویژه‌ای به آموزش و پرورش و عرصه تعلیم و تربیت  داشته باشند.
“حبیب‌زاده”، پایه و اساس توسعه هر کشور را متکی بر آموزش و پرورش و جایگاه معلمان در آن جامعه عنوان کرد و اظهار داشت: ارزش و جایگاه معلمان بسیار بالاتر از وضعیت فعلی است و نمایندگان مردم در مجلس از مطالبات معلمان و آموزش و پرورش حمایت خواهند کرد.
وی در ادامه بر پیگیری مشکلاتی از قبیل وضعیت معیشتی فرهنگیان، سرانه فضای آموزشی، کمبود معلم و نیروی متخصص در آموزش و پرورش، چند شیفته بودن مدارس را خواستار شد.
معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی نیز در این جلسه گفت: در ایام بیماری کرونا مجاهدان آموزش در کنار مجاهدان سلامت دست از تلاش برنداشته و هرگز اجازه ندادند که تعلیم و آموزش تعطیل شود.
علی‌اکبر صمیمی در خصوص فضاهای آموزشی سطح استان افزود: با توجه به اینکه چهار هزار و ۵۰۰ کلاس درس غیراستاندار در آذربایجان‌غربی وجود دارد مسوولان و نمایندگان باید نگاه ویژه به این استان داشته باشند.
وی با بیان اینکه پروژه‌های آموزشی که بالای ۷۰ درصد پیشرفت دارند برای مهرماه به بهره‌برداری می‌رسد، افزود: در حال حاضر ۲ هزار و ۴۲۴ کلاس درس در سطح استان در حال احداث است که برخی از آنها برای مهرماه آماده خواهد شد.
معاون مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی در خصوص مدارس خیرساز نیز افزود: در سطح استان ۲۹ پروژه آموزشی با ۱۴۰ کلاس درس توسط خیران در دست احداث است و ۱۰۳ مدرسه با ۴۲۵ کلاس درس نیز به صورت مشترک توسط خیران و دولت در دست اجرا است.
سرپرست فرمانداری بوکان نیز در این جلسه زیرساخت‌های آموزشی این شهرستان را فرسوده و پایین‌تر از استانداردهای استانی عنوان کرد و اظهار داشت: در حوزه نوسازی مدارس با مشکلات جدی مواجه هستیم و جدیت لازم جهت رفع نواقص در این حوزه مشاهده نمی‌شود.
لقمان خسروپور درخواست اصلی شهرستان را تکمیل و به پایان رساندن پروژه‌های نیمه‌تمام آموزشی عنوان کرد و افزود: تعداد ۹ مدرسه نیمه‌تمام در سطح شهر بوکان وجود دارد که هشت مدرسه آن دارای پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصد است که امید است برای مهرماه امسال تحویل آموزش و پرورش شود.
کرونا در چند ماه گذشته همه جهان را در برگرفته و سبک زندگی را دگرگون کرد در این میان آموزش و پرورش بیشترین تغییرات را بر اثر این ویروس پشت سر گذاشت و البته آموزش مجازی را تجربه کرد؛ تجربه‌ای که با ضعف‌ها و قوت‌هایی همراه بوده است.
آذربایجان‌غربی دارای ۶۰۷ هزار دانش‌آموز است که در بیش از پنج هزار مدرسه تحصیل می‌کنند؛ ۴۰ درصد دانش‌آموزان استان روستایی هستند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا