اخبار

نمازجمعه این هفته در آذربایجان‌غربی برگزار نمی‌شود

نمازجمعه این هفته در آذربایجان‌غربی برگزار نمی‌شوددر این اطلاعیه که یک نسخه از آن در اختیار ایرنای مرکز آذربایجان‌غربی قرار گرفته اعلام شده است: تصمیم به برگزار نشدن نماز جمعه این هفته، بخاطر جلوگیری از شیوع بیماری کرونا و حفظ سلامت مردم و نمازگزاران اتخاذ شده است.
در متن این اطلاعیه آماده است: از شما مردم مومن می‌خواهیم برای ریشه‌کن شدن کامل این ویروس دست تضرع و توسل به درگاه خداوند داشته و از خداوند بخواهیم تا زمینه سلامتی و امنیت کامل را فراهم نموده تا شاهد بازگشایی کامل نمازهای جمعه در کشور عزیز اسلامی و استان آذربایجان‌غربی باشیم.
آذربایجان‌غربی از جمله استان هایی در کشور است که در حال حاضر در وضعیت قرمز به سبب شیوع بیماری کرونا قرار دارد.
تداوم این روند در هفته جاری موجب شده تا مسوولان این استان محدودیت های جدیدی را اعمال کنند که تعطیلی اماکن پرتردد در آذربایجان‌غربی تا ۲ هفته آینده از جمله این محدودیت‌ها است.
برهمین اساس فعالیت اماکن آموزشی شامل مراکز آموزش عالی و حوزه‌های علمیه، آموزشگاه‌های زبان و فنی و حرفه‌ای، کتابخانه‌ها و آزمون‌های حضوری، اماکن مذهبی نظیر مساجد و مصلاها، فعالیت‌های فرهنگی و ورزش‌های پربرخورد، مهدهای کودک و خانه‌های بازی، مراکز تفریحی نظیر باغ وحش، قهوه‌خانه‌ها و قلیان‌سراها از فردا با نظارت فرمانداران در سراسر استان محدود خواهد بود.
علاوه‌بر این برگزاری هرگونه تجمع فرهنگی نظیر همایش‌ها، کنسرت‌ها، نمایشگاه‌ها و مراسم عروسی، تولد و مجالس ترحیم در اماکن عمومی و خصوصی به ویژه در خانه باغ‌ها و ممنوعیت تردد افراد بدون ماسک در تمامی بانک‌ها، ادارات و اماکن سرپوشیده به هر عنوان از جمله این محدودیت‌ها است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا