اخبار

ناحیه صنعتی رضی مشگین‌شهر توسعه می‌یابد

ناحیه صنعتی رضی مشگین‌شهر توسعه می‌یابدمحمد اهلی روز پنجشنبه گفت: مقدمات توسعه این ناحیه صنعتی فراهم شده و طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده ۵۰ هکتار زمین برای اجرای این طرح  اختصاص یافته که طی فرایند قانونی و پس از کسب مجوز از ادارات مربوطه نسبت به توسعه آن اقدام خواهد شد.
وی تصویب طرح توسعه ناحیه صنعتی رضی در شورای برنامه‌ریزی استان را از جمله اقدامات این شرکت برای توسعه آن دانست و ابرازامیدواری کرد تا با همکاری سایر ادارات و ارگان‌های مربوطه عملیات اجرای طرح هرچه سریع‌تر آغاز شود.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل با بیان اینکه شهر رضی از مناطق کم‌برخوردار استان می‌باشد، افزود: این ناحیه صنعتی که چند سال بود مورد استقبال سرمایه‌گذاران واقع نمی‌شد با ایجاد زیرساخت‌ها و ارائه مشوق‌های لازم حضور سرمایه‌گذاران در آن تسهیل شد.
وی از جمله مشوق‌های ارائه شده برای شکوفایی این ناحیه صنعتی را اعطای تخفیف ۵۰ درصدی در قیمت حق بهره‌برداری زمین اعلام کرد و گفت: طبق این طرح متقاضیانی که طرح صنعتی خود را در زمان مقرر موفق به اخذ پروانه بهره‌برداری شدند از بخشودگی ۵۰ درصدی در اقساط واریزی خود بابت زمین بهره‌مند شدند که بر این اساس تعدادی از متقاضیان از این مشوق‌ها استفاده نموده و طرح صنعتی خود را در زمان مقرر به پایان رساندند.
اهلی با اشاره به استقبال سرمایه‌گذاران در این ناحیه صنعتی افزود: با مشوق‌های ارائه شده کل زمین این ناحیه به متقاضیان واگذار شد ،طوری‌که دیگر زمینی برای واگذاری به سرمایه‌گذاران جدید در این ناحیه وجود ندارد.
وی از آمادگی این شرکت برای حمایت از سرمایه‌ گذاران جهت فعالیت‌های تولیدی و صنعتی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان خبر داد و گفت: با توجه به سرمایه‌گذاری‌های انجام شده، شهرک‌های صنعتی بهترین مکان ممکن برای استقرار سرمایه‌گذاران بوده و شرکت شهرک‌های صنعتی با در اختیار گذاشتن زمین مناسب به‌صورت اقساط بلند مدت و با ایجاد امکانات و تاسیسات زیربنایی اولیه آماده کمک به استقرار سرمایه‌گذاران در شهرک‌های صنعتی استان می‌باشد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا