اخبار

میلیون‌ها آمریکایی ماه آینده با مشکل درآمد مواجه می‌شوند

میلیون‌ها آمریکایی ماه آینده با مشکل درآمد مواجه می‌شوندبه گزارش خبرنگار مهر به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، در ۳۱ جولای با به پایان رسیدن برنامه کمک اضافی ۶۰۰ دلاری هفتگی به خانوارهای درگیر با کرونا، زندگی میلیون‌ها خانوار این کشور دچار مشکلات مالی بزرگی خواهد شد.
بسیاری از آمریکایی‌هایی که به علت ویروس کرونا شغل خود را از دست داده‌اند می‌توانستند از کمک هفتگی ۶۰۰ دلار دولت به علاوه حقوق بیکاری استانداردی که به آنها پرداخت می‌شد استفاده کنند. برای بسیاری از خانوارهای آمریکا این کمک اضافی به مسأله مرگ و زندگی تبدیل شد و آنها می‌توانستند به این وسیله با وجود رکورد زدن بیکاری و رکود عمیق اقتصادی به زندگی خود ادامه دهند اما از ماه آینده این وضعیت تغییر خواهد کرد.
بسته کمک هفتگی ۶۰۰ دلاری در کنار بسته‌های حمایتی دیگر کرونا به بسیاری از آمریکایی‌ها کمک کرد تا روی خط فقر شناور باقی بمانند و حتی برخی توانستند با وجود پاندمی به کمک این بسته بیش از پیش پس‌انداز کنند. بعضی اقتصاددانان این بسته را بهترین بخش پاسخ اقتصادی دولت به کرونا می‌دانند.
حالا با قطع شدن این برنامه درآمد خانوارهای آمریکایی به یکباره ۶۰ درصد سقوط خواهد کرد.
آرینراجیت دوب، استاد اقتصاد دانشگاه ماساچوست می‌گوید: قطع این برنامه برای میلیون‌ها خانوار آمریکایی دردناک خواهد بود. با این اقدام فعالیت‌های اقتصادی کاهش یافته و ریکاوری اقتصادی با مشکل مواجه خواهد شد.
علی‌رغم بازگشایی اقتصاد آمریکا ۲۱ میلیون آمریکایی همچنان بیکار هستند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا