اخبار

میدان مادر شهر قزوین اصلاح هندسی می‌شود

میدان مادر شهر قزوین اصلاح هندسی می‌شودبه گزارش روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین، شیما زرآبادی‌پور روز چهارشنبه در جلسه شورای ترافیک استان، افزود: در صورت اصلاح هندسی این میدان، علاوه بر کاهش تصادفات، نظم بهتری در ترافیک این محدوده ایجاد می‌شود و روان‌سازی ترافیک در محدوده گسترده‌تر، کاهش اتلاف زمان و صرفه‌جویی در مصرف سوخت را در پی دارد.
زرآبادی‌پور در ادامه افزود: ساماندهی طرح ورودی بیمارستان کوثر مستلزم همکاری مجموعه‌هایی مانند دانشگاه آزاد اسلامی، بیمه تامین اجتماعی، آستان قدس، بیمارستان کوثر و شرکت توزیع نیروی برق است که در محدوده مکانی یاد شده واقع شده‌اند.
سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری در خصوص طرح ساماندهی خیابان امام خمینی(ره) افزود: برای ساماندهی این خیابان طرح‌های بلندمدت، میان‌مدت و کوتاه‌مدت ترافیکی مورد نظر است که در طرح بلندمدت علاقه‌مند به اجرای طرح‌هایی مانند احداث تراموا هستیم، ضمن اینکه در بازه‌ زمانی میان مدت می‌توان طرح ترافیک ساعتی و در کوتاه مدت برنامه‌هایی مانند مناسب‌سازی پیاده‌روها و افزایش جذابیت پیاده‌روی را به اجرا درآورد.
زرآبادی‌پور تصریح کرد: راهبرد ما در این خیابان توسعه پارکینگ نیست و باید بحث روانی ناشی از ترافیک را هم مدنظر داشت.
این مسوول در بخش دیگری از این نشست در خصوص تاکسی‌های فرسوده سطح شهر گفت: شورای اسلامی شهر قزوین لایحه‌ای را به تصویب رساند تا بر اساس آن، تسهیلات بانکی را برای خروج تاکسی‌های فرسوده از ناوگان در نظر بگیرد.
زرآبادی‌پور با اشاره به تردد تاکسی‌های فرسوده با وضعیت فنی و ظاهری نامناسب در سطح شهر بر اهمیت همکاری نهادهای مربوط در ساماندهی آنها تاکید کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا