اخبار

مقاومت شاخص در مرز ۱.۵ میلیون واحدی/ روز پُر فراز و نشیب بورس

مقاومت شاخص در مرز ۱.۵ میلیون واحدی/ روز پُر فراز و نشیب بورسبه گزارش خبرنگار مهر، دقایقی قبل، شاخص کل بورس که با رشد حدوداً ۳۴ هزار واحدی نسبت به روز قبل، از ابتدای معاملات امروز یکشنبه ۸ تیر، توانست برای نخستین بار تا یک قدمی رکورد ۱.۵ میلیون واحدی برسد، بار دیگر ناگهان با افزایش صف فروش و عرضه در بیشتر نمادها، از ۱ میلیون و ۴۹۹ هزار و ۸۰۹ واحدی به شاخص کل ۱ میلیون و ۴۹۱ هزار واحد برگشت.
این فراز و نشیب بازار سرمایه که به نظر می‌رسد، ناشی از مقاومت شاخص ۱.۵ میلیون واحدی است، پیش از این نیز در اردیبهشت ماه امسال و پیش از عبور از رکورد ۱ میلیون واحدی تکرار شده بود.
شاخص هم وزن نیز در ابتدای معاملات امروز با ۴۳۰۰ واحدی روبه رو شد، اما پس از افت تقاضا در بازار، به رقم منفی ۱۴۴۳ واحد رسید و سبب شد تا شاخص هم وزن به ۴۴۰ هزار واحد برگردد.
نماد فولاد به تنهایی در نیم ساعت اول معاملات امروز، تأثیر ۴ هزار واحدی در رشد شاخص کل داشت که در نوع خود بی سابقه بوده است؛ اما با منفی شدن روند بازار، رشد این نماد معاملاتی، به ۳ هزار و ۳۸۷ واحد رسید. نماد فملی نیز در ابتدای معاملات امروز تأثیر ۳ هزار و ۴۸۰ واحدی در رشد شاخص کل داشت اما در پایان معاملات به ۲۴۴۷ واحد رشد مثبت دست یافت.
تابلوی معاملاتی بیشتر گروه‌ها در بورس تهران، امروز سرخ پوش با لکه‌های سبز رنگ بودند که نوید روز نه چندان پر فروغی برای بیشتر سرمایه گذاران می‌داد؛ تنها تابلوی تمام سبزر رنگ امروز بورس، اوراق تسهیلات مسکن بود که ناگهان بار دیگر با افزایش استقبال سرمایه گذاران به خرید سرمایه‌ای مسکن به دلیل بازدهی بالای آن در این روزها و پیش بینی تداوم این بازدهی، به کانال بالای ۷۰ هزار تومان به ازای هر برگه تسهیلات مسکن برگشته است؛ این در حالی است که در روزهای گذشته، نماد تسه در حال بازگشت به کانال زیر ۵۰ هزار تومان در هر برگه اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن بود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا