اخبار

محدودیت‌های کرونایی به مدت یک هفته در مرند اعمال می‌شود

محدودیت‌های کرونایی به مدت یک هفته در مرند اعمال می‌شودعلی شیخ پور روز یکشنبه در جلسه ستاد کرونای شهرستان مرند با بیان اینکه کرونا پس از انتخابات در کشور ما شیوع یافت اظهار داشت: این موضوع کشور ما و کل دنیا را با مجموعه ای از چالش ها مواجه و با مسائل اجتماعی و اقتصادی روبرو کرد.
وی افزود: شهرستان مرند در آذربایجان شرقی از نظر شیوع کرونا در وضعیت قرمز دارد و اینکه طبق آمار، شهر سفید در استان نداریم، بدلیل سهل انگاری و ساده گرفتن موضوع بوده است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار مرند گفت: طبق دستورالعمل ابلاغی، از امروز به مدت یک هفته، محدودیت هایی در شهرستان های با وضعیت قرمز اعمال می شود و تداوم آن نیز بستگی به وضعیت کرونای شهرستان دارد.
وی افزود: استفاده از ماسک در همه ادارات شهرستان، الزامی بوده و همه پرسنل و کارمندان باید از ماسک استفاده کنند و عدم رعایت آن، به منزله غیبت است و ارائه خدمات به ارباب رجوع نیز منوط به زدن ماسک می باشد.
شیخ پور اضافه کرد: تعطیلی دانشگاهها، مدارس، حوزه های علمیه، آموزشگاه های فنی حرفه ای، زبانسراها، آموزشگاه ها، کتابخانه های عمومی، استخرهای سرپوشیده، مراکز تئاتر، موزه ها، تالارهای پذیرایی، آرایشگاه های زنانه و سالن های زیبایی، برگزاری هرگونه مراسم اجتماعی و فرهنگی و مذهبی و همایش و باشگاه های ورزشی، کافه ها و قهوه خانه ها، شهربازی ها و باشگاه های بدنسازی از جمله محدودیت هایی است که در طول هفته جاری در شهرستان اعمال خواهد شد.
معاون فرماندار مرند گفت: برگزاری مجالس ترحیم و عروسی در خانه ها نیز مشکلی است که بیشتر در روستاها با آن مواجه هستیم، لذا باید بصورت اقناعی با آنها برخورد شود و در صورت اصرار بر انجام این کار، باید با شکل سلبی جلوی آن گرفته شود.
وی اظهار داشت: ما تا امروز به هیچ عنوان به بازارهای هفتگی، مجوز فعالیت ندادیم و این تعطیلی فعلا ادامه خواهد داشت.
شیخ پور همچنین با بیان اینکه خبرنگاران و فعالان فضای مجازی در روزهای سخت حامی ما بودند، افزود: در این شرایط نیز، خواست ما این است که در خصوص رعایت فاصله گذاری اجتماعی و عدم مراجعه به ادارات در صورت عدم ضرورت فرهنگ سازی کنند.
شهرستان مرند با بیش از ۲۵۰ هزار نفر جمعیت در ۷۰ کیلومتری شمال غرب تبریز واقع شده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا