اخبار

فناوران آذربایجان‌غربی محصولات خود را در فن‌بازار ثبت کنند

فناوران آذربایجان‌غربی محصولات خود را در فن‌بازار ثبت کنندصمید آقایی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تاکنون ۳۳ شرکت فناور و دانش‌بنیان در سایت فن‌بازار منطقه‌ای این استان ثبت‌ شده است.  
وی ادامه داد: همچنین ۴۳ محصول توسط این شرکت‌ها در بخش‌های مختلف نرم‌افزاری، محصولات گیاهان دارویی، پزشکی، زیست محیطی و انواع حسگرهای هوشمند در این سایت به ثبت رسیده است.
کارگزار فن‌بازار منطقه‌ای آذربایجان‌غربی گفت: همچنین ۳۲۱ کاربر در سایت فن‌بازار منطقه‌ای استان به آدرس http://urmia.techmart.ir ثبت‌نام کرده‌اند.
آقایی با تاکید بر اینکه سرعت‌بخشی در فرآیند مبادله فناوری بین عرضه‌کنندگان و متقاضیان فناوری از اهداف راه‌اندازی فن‌بازار مجازی است، اظهار داشت: سامانه فن‌بازار فرصتی را برای صاحبان فناوری محصولات فراهم می‌کند تا محصول خود را معرفی کنند.
وی بیان کرد: آشنایی متقاضیان فناوری با محصولات عرضه شده و بیان نیازهای فناورانه به تولیدکننده محصولات فناور از دیگر ویژگی‌های این سایت مجازی است و در حقیقت پیدا کردن، شناختن نواقص و نیازمندی‌های چرخه تولید، سرمایه و فروش عمده‌ترین کاری است که بر عهده کارگزار فن‌بازار قرار دارد.
وی ادامه داد: سایت جدیدی نیز با لینک http://www.tavaniran.ir و با هدف اعلام مشخصات فنی و نیازمندی‌های واحدهای تولیدی راه‌اندازی شده است که شرکت‌ها می‌توانند در این سایت ثبت‌نام کرده و مشخصات فنی و توان تولیدی خود رادر آن بارگذاری کنند.
سایت «فن‌بازار» به عنوان زیرساخت اطلاعاتی فن‌بازار استانی با حمایت پارک علم و فناوری استان راه‌اندازی شد و به عنوان حلقه واسط شرکت‌های دانش‌بنیان با سرمایه‌گذاران مطرح است؛ فن‌بازار یک سیستم جامع انتقال فناوری بین عرضه‌کنندگان و متقاضیان فناوری است که به صورت نظام‌مند فرآیند انتقال فناوری را تسهیل می‌کند.
فن‌بازار در ۲ بخش بازار فیزیکی و بازار مجازی فعالیت می‌کند و پارک علم و فناوری این استان در نخستین قدم بخش مجازی را راه‌اندازی کرده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا