اخبار

فعالیت ۸۴۴ تیم برنامه‌نویس حوزه نرم‌افزار در آذربایجان‌غربی

فعالیت ۸۴۴ تیم برنامه‌نویس حوزه نرم‌افزار در آذربایجان‌غربیقاسم جلیلی‌نژاد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس آخرین آمار اعلام شده توسط نرم‌افزار ارائه دهنده برنامه‌های موبایلی، این استان در بخش تولید برنامه‌های موبایلی رتبه چهارم کشوری را در اختیار دارد.
وی ادامه داد: آذربایجان‌غربی طی ۲ سال گذشته توانسته بیش از یک‌هزار و ۵۰۰  برنامه موبایلی را تولید و روانه بازار هدف کند.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌غربی تاکید کرد: اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌غربی از تمامی فعالان عرصه تولید محتوای فناورانه حمایت کرده و در حد توان برای رفع موانع آن‌ها تلاش می‌کند.
جلیلی‌نژاد اظهار داشت: فعالان این بخش می‌توانند در صورت نیاز برای دریافت تسهیلات قرض الحسنه  در سامانه ایران نوآفرین نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.
وی در ادامه با اشاره به اینکه سالانه بیش از یک هزار و ۶۰۰ فارغ التحصیل فناوری اطلاعات در آذربایجان‌غربی وجود دارد، ادامه داد: حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات به بخش تولید ثروت و ایجاد اشتغال در کشور تبدیل شده است و با فراهم شدن زیرساخت‌های مناسب این بخش زمینه اشتغال فارغ التحصیلان این حوزه نیز فراهم می‌شود.
در سال ۱۳۹۰ با تصویب مجلس شورای اسلامی و ابلاغ معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی رییس جمهوری ساختار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان‌ها تغییر کرد و ادارات کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان‌ها به عنوان نماینده تام الاختیار وزیر و ناظر بر زیرمجموعه‌های پست، پست بانک و شرکت ارتباطات زیر ساخت (بخش دولتی) و شرکت‌های خصوصی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات تاسیس شد.
تمامی وظایف سازمان‌های وابسته به وزارت از قبیل سازمان تنظیم مقررات، سازمان فناوری اطلاعات و غیره از طریق این ادارات کل در استان‌ها پیگیری می‌شود و در همین راستا وظایف این ادارات کل جهت تحقق اهداف بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات در چهار بعد نظارت امنیتی و حفاظتی، نظارت مدیریتی، نظارت برنامه‌ای و نظارت مقرراتی تعریف شده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا