اخبار

فعالان اقتصادی با ایجاد اشتغال در تولید امنیت نقش آفرینی می‌کنند

فعالان اقتصادی با ایجاد اشتغال در تولید امنیت نقش آفرینی می‌کنندمهدی بخشنده روز چهارشنبه در همایش بیانیه گام دوم انقلاب، جهش تولید و امنیت فراگیر مناطق صنعتی که در فرماندهی نیروی انتظامی برگزار شد، افزود: علی‌رغم تمامی فشارهای بین‌المللی در خصوص تولید و صادرات، کشور ما یکی از امن‌ترین کشورهای منطقه به شمار می‌رود.
وی تصریح کرد: ایجاد امنیت در کشور علاوه بر فعالیت و عملکرد صحیح نیروهای نظامی، به خصوص ناجا، ریشه در باورها و اعتقادات دینی مردم ما داشته و از آنجایی که محیطی امن برای سرمایه‌گذاری یکی از عوامل مهم برای هر سرمایه‌گذاری به شمار می‌رود، کشور ما از مناطق مهم و جذاب برای سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی همواره به شمار رفته است.
این مسوول اقتصادی با بیان اینکه سال گذشته موفق شدیم ۷۰ درصد اقتصاد کشور را مدیریت کنیم، گفت: سال سختی را پیش رو داریم که باید به نحو ممکن مدیریت شود که در این راستا متاسفانه یکی از مشکلات پیش رو در این بخش، ورود کالاهای قاچاق است.
وی ادامه داد: کالاهای قاچاق متاسفانه طی ۱۰ سال گذشته روند نامطلوبی را برای اقتصاد و تولید کشور ما رقم زده و ضربات مهلکی را نیز به صنایع ما وارد آورده است.
به گفته وی، با ورود پلیس اقتصادی در حوزه کالاهای قاچاق امیدواریم این معضل بزرگ اقتصادی و اجتماعی در کشور و استان روز به روز کاهش یابد.
برای ایجاد امنیت به مدل های جدیدی نیازمندیم
بخشنده با اشاره به اینکه امروز به نظر می‌رسد برای برقرای امنیت به مدل‌های جدید نظارتی نیازمندیم، خاطر نشان کرد: در حوزه سایبری و فضای مجازی باید ورود جدی داشته باشیم تا تخلفات موجود را کاهش دهیم.
وی، تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران را به چهار بخش بومی، ملی، ایرانیان مقیم خارج از کشور و سرمایه‌گذاران خارجی تقسیم‌بندی کرد و افزود: تمای این گروههای هدف با وجود همه فشارها و تحریمهای اعمال شده توانسته‌اند گام‌های مضاعف و موفقی را در بخش تولید و اشتغال بردارند.
وی یادآور شد: تولید کنندگان و واحدهای تولیدی ما در روزگاری که ویروس کرونا مشکلاتی را برای مردم ما به وجود آورد همراهی خوبی را به عمل آوردند و در این راستا با تامین اقلام غذایی توانستند بخشی از نیاز نیازمندانی که برای حداقل‌های زندگی با مشکل روبرو شده بودند را تا حدود زیادی تامین کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا