اخبار

فرماندار هشترود از تکمیل‌نشدن فاز نخست پایاب سد سهند انتقاد کرد

فرماندار هشترود از تکمیل‌نشدن فاز نخست پایاب سد سهند انتقاد کردامین امینیان روز یکشنبه در کارگروه راهبری سد سهند هشترود افزود: طبق رنامه قرار بود فاز نخست پایاب این سد اوایل امسال تکمیل و بهره برداری کامل شود اما این چنین نشد.
وی گفت: برای این سد پنج پایاب تعریف شده اما با گذشت ۱۰ سال، هنوز فاز نخست تکمیل نشده و طولانی شدن پروژه ضررهای زیادی به منطقه و کشاورزان وارد کرده است.
امینیان، فرصت ۱۵ روزه به پیمانکار این طرح برای تکمیل فاز نخست داد و افزود: پیمانکار باید با تلاش شبانه روزی طرح را تکمیل کرده و ظرف ۲ ماه آینده حفاری های شبکه را تمام کند تا فاز نخست پایاب برای کشت پاییزه آماده شود.
سد خاکی سهند هشترود با حجم مفید ۱۳۵۵ میلیون متر مکعب بر روی رودخانه قرانقو از سرشاخه های رودخانه قزل اوزن و در ۱۳۰ کیلومتری تبریز و ۳۵ کیلومتری شهرستان هشترود با اهداف تأمین آب شرب و صنعت منطقه، کنترل سیلاب و توسعه کشاورزی احداث شده و از سال ۱۳۸۵ در حال بهره برداری است.  اراضی طرح توسعه شبکه پایاب سد سهند هشترود در قالب پنج واحد عمرانی به وسعت ۷۵۰۰۰ هکتار در دو طرف جاده هشترود – مراغه و در مجاورت رودخانه قرانقو واقع شده است.  

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا