اخبار

فرماندار مرند بر ایجاد بازار صنایع‌دستی در این شهرستان تاکید کرد

فرماندار مرند بر ایجاد بازار صنایع‌دستی در این شهرستان تاکید کردداود گرشاسبی روز دوشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان مرند با بیان اینکه همه باید برای ایجاد تغییر و پیشرفت امور پای کار باشیم، اظهار کرد: افزایش روابط بین بخشی و روی آوردن به نگاه ایجابی و تسهیل نگری از جمله اولویت های ما در زمان شروع کار در شهرستان بود که در این خصوص تا حدود زیادی موفق بودیم.
وی افزود: ما اکنون دوران تثبیت و پایداری و اصلاح را در شهرستان پیش می بریم و باید با رفتار علمی و کارشناسی شده، سعی کنیم در پیشبرد امور به موفقیت برسیم.
فرماندار ویژه مرند خاطرنشان کرد: رسالت امروز ما این است که مبتنی بر عقلانیت، علم، کارشناسی و تجربه عمل کنیم.
وی افزود: آفت مهم ما در شهرستان، نگاه های حزبی بوده که سعی کردیم آن را جمع کنیم و لازم است تلاش کنیم این شرایط در شهرستان تکرار نشود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود، انتقال آب ارس را طرح استانی بیان کرد و افزود: ضروری است نمایندگان استان با اجماع و تلاش خود، موجب تسریع در اتمام این پروژه استانی شوند.
فرماندار ویژه مرند در مورد وجود مشکل در حوزه اشتغال در شهرستان نیز اظهار داشت: ما باید موانع و مشکلات موجود در این زمینه را احصا کرده و با انجام اقدامات لازم از جمله ایجاد زمین های یکپارچه و تغییر حوزه ذهنی مردم، خواسته ها را در این بخش تحقق بخشیم.

وی با اشاره به اینکه خروجی رفتارهای حسی و عاطفی توسعه نیست گفت: باید عاقلانه عمل کرده و با رفتار علمی و کارشناسی شده و تعامل با یکدیگر، زمینه پیشرفت و توسعه شهرستان را فراهم کنیم.
گرشاسبی خاطرنشان کرد: هنر مدیران این است که سرمایه گذاران را به شهر آورده و با بخش خصوصی مشارکت لازم را داشته باشند و از داشته های آنها از همه جهت بهره ببرند.
وی با اشاره به تعطیلی مجمع توسعه شهرستان در سال گذشته به دلیل انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: ما حاضریم مجمع توسعه چند صد نفری را تشکیل داده تا از تفکرات آنها برای پیشرفت شهرستان استفاده کنیم.
وی در ادامه از ادارات خواست در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، جدی عمل کرده و پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.
فرماندار ویژه مرند یادآوری کرد: با توجه به بیشتر شدن عادی انگاری بیماری کرونا در بازار، مسوولین باید اقدامات لازم را جهت خارج شدن بازار از این حالت انجام دهند.
نماینده مردم شهرستان های مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه بسیج، ذخیره روزهای سخت است، گفت: مدیران ما باید به آنها توجه کرده و به آنها ارزش قائل شوند.
معصومه پاشایی بهرام با اشاره به وجود ضعف در کارهای تیمی اظهار داشت: افزایش همکاری‌های بین بخشی و هم افزایی بیشتر، موجب پیشرفت و توسعه شهرستان است.
وی در ادامه اولویت اول خود را فرهنگ دانست و افزود: ما اکنون دچار معضل فرهنگی هستیم و مدیران نیز با توجه به دیربازده بودن موضوع فرهنگ، به آن توجه ندارند که این بزرگترین خیانت است.
نماینده شهرستان های مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: با توجه به کاهش سطح آب‌های زیرزمینی، دشت مرند در شرف نابودی است لذا باید به تامین آب آن توجه کنیم.
وی همچنین بر ضرورت توجه به آوردن سرمایه گذار و ایجاد مهاجرت معکوس در شهرستان تاکید کرد و گفت: لازم است جهت حمایت از سرمایه گذاران و تسهیل امور برای شروع کار، کارگروه سرمایه گذاری متشکل از مدیران در شهرستان تشکیل شود.
پاشایی بهرام افزود: ما باید سعی کنیم در گام دوم انقلاب اسلامی متفاوت بوده و با ارتقای سیستم مدیریت و همکاری با یکدیگر، به فکر راه اندازی امور مردم باشیم.
وی همچنین حمل و نقل و جاده ها را زیرساخت مهم توسعه بعد از منابع انسانی، بیان کرد و اظهار داشت: بهبود وضع راههای مواصلاتی اولویت دیگر ما است و باید با شناسایی مسیرهای پر خطر، نسبت به رفع آنها اقدام کنیم.
امام جمعه مرند نیز نقش مردم را در بحث کرونا بسیار مهم دانست و گفت: مردم با کار جهادی و اقدامات پیشگیرانه و داوطلبانه از جمله تولید ماسک و ضدعفونی محلات و مکان های پر خطر در کنار مسوولین بودند.
حجت الاسلام علی نعمت زاده همچنین با بیان اینکه اقدامات آیت الله رییسی در برخورد با فساد بسیار خوب است، افزود: این برخوردهای بدون اغماض دستگاه قضا با مفاسد، نوعی امید برای ریشه کنی فساد در کشور ایجاد کرده است.
وی حل امور مردم را نعمتی برای مسوولین بیان کرد و اظهار داشت: مسوولین ما باید خود را خادم و امین مردم دانسته و با در میان مردم بودن، نگاه از بالا نداشته باشند.
فرمانده سپاه مرند نیز با بیان اینکه تفکر بسیجی و جهادی راهگشای بسیاری از مسائل است، گفت: تعاملات لازم بین مدیران و بسیج ادارات باید برقرار شده و این تفکر در ادارات جاری شود.
محمدرضا هنرور خاطرنشان کرد: هرگونه کار و تعامل ما با ادارات بخاطر مردم بوده و تمام ظرفیت‌های سپاه و بسیج در شهرستان، آماده خدمت به مردم است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا