اخبار

فرسودگی شبکه‌های داخلی منازل علت تغییر رنگ آب در همدان است

فرسودگی شبکه‌های داخلی منازل علت تغییر رنگ آب در همدان استسید هادی حسینی بیدار جمعه شب در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا در پی انتشار فیلمی در صفحات اینستاگرامی مبنی برآلوده بودن آب شرب همدان افزود: زرد بودن رنگ آب که در برخی از مناطق همدان وجود دارد به علت مشکل ایجاد شده در شبکه داخلی منازل است و به انتقال خطوط و مخزن آب رسانی مربوط نیست.
وی اظهار داشت: نشانه های آب سالم نداشتن بو و رنگ است و علت زردی رنگ آب در برخی منازل، قدیمی بودن بافت خانه و فرسوده بودن لوله های آب رسانی داخل ساختمان است که اگر فردی این مشکل را دارد باید نسبت به تعمیر لوله ها اقدام کند.
حسینی بیدار با بیان اینکه برخی از منازل در انتهای خطوط و انتقال آبرسانی قرار گرفتند و این امر موجب می شود که املاح در لوله های آن منزل قرار گیرد ادامه داد: این افراد باید با واحد شرکت آب و فاضلاب تماس گرفته تا ماموران این اداره نسبت به پاک سازی این املاح اقدام کنند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب همدان در مورد علت دیگر تغییر رنگ آب شرب برخی از شهروندان گفت: در برخی موارد املاحی که در کنترل مشترک قرار گرفته علت تغییر رنگ آب است که مشترکان می توانند برای پاکسازی این خطوط با مرکز ۱۲۲ تماس بگیرند.
حسینی بیدار با اشاره به افزایش ۲۵ درصدی مصرف آب نسبت به سال گذشته افزود: اگر شاهد افزایش مصرف آب باشیم با مشکل توزیع آب تصفیه شده روبه رو می شویم.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب همدان ادامه داد: سال گذشته در پیک مصرف آب تولید و توزیع آب از یک هزار و  ۷۰۰ لیتر در ثانیه تجاوز نکرد که با وجود اینکه امسال به روزهای گرم همدان نزدیک نشدیم روزانه یک هزار و ۸۰۰لیتر آب در ثانیه تولید می شود که این رقم نگران کننده خواهد بود.
وی از همه مردم خواست: ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی در مصرف آب صرفه جویی کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا