اخبار

فاز اول پروژه قزوین -الموت- تنکابن سال آینده افتتاح می‌شود

فاز اول پروژه قزوین -الموت- تنکابن سال آینده افتتاح می‌شودبه گزارش خبرنگار مهر، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی پیش از ظهر دوشنبه از قطعات یک، دو و سه پروژه قزوین، الموت به تنکابن بازدید کرد.

وزیر راه و شهرسازی در جریان این بازدید اظهار کرد: این پروژه از طرح‌های مهم راهبردی و حلقه اتصال راه‌های جنوب به شما محسوب می‌شود که از سال های قبل شروع شده و ملاحظات مهندسی و ایجاب می کرده زودتر ساخته شود.

وی افزود: ادامه اجرای این پروژه نیازمند اولویت گذاری است تا بخشی از آن را سال آینده آماده افتتاح کنیم.

اسلامی بیان کرد: این بخش شامل دو منطقه است یک مسیر ۱۵ کیلومتری از تنکابن به الموت و یک منطقه از قزوین تا الموت که حدود ۶۳ سه کیلومتر است.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: این مجموعه ۸۰ کیلومتری که نصف مسیر قزوین به تنکابن را شامل می‌شود می‌تواند با اقداماتی که صورت خواهد گرفت با سرعت بیشتری به بهره‌برداری برسد.

اسلامی یادآور شد: بخش دوم این پروژه دارای مشکلات زیست محیطی بوده که آن را حل کرده‌ایم و با تجدید نظر در برخی مسائل و تکمیل مطالعات امیدواریم آن‌را با سرعت بیشتری تکمیل کرده و هزینه اجرا را کاهش دهیم.

وی اظهار کرد: تکمیل این پروژه با برآوردهای گذشته ۲,۵۰۰ میلیارد تومان لازم دارد که در ادامه کار با افزایش هزینه‌های اضافه باید در ادامه پروژه مورد بررسی قرار گیرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا