اخبار

ظرفیت سالانه نصب پنل‌های خورشیدی در کشور ۱۵۰ مگاوات است

ظرفیت سالانه نصب پنل‌های خورشیدی در کشور ۱۵۰ مگاوات استمحسن امیری روز چهارشنبه در جلسه بررسی طرح احداث شهرک انرژی خورشیدی در قزوین، افزود: الان احداث نیروگاه حرارتی توجیه اقتصادی ندارد چون بازگشت سرمایه احداث آن ۱۵ سال طول می‌کشد ولی ما به عنوان یکی از شرکت‌های بنیاد مستضعفان با نگاه ملی و همگام با دولت در این طرح‌ها کمک می‌کنیم.
وی با تاکید بر احداث نیروگاه‌های خورشیدی،  اضافه کرد: امروزه تمام دنیا به این سمت می‌رود که از سوخت‌های فسیلی و زغال سوز خارج شده و به انرژی‌های نو، بادی و زباله سوز وارد شوند و حتی نیروگاه هسته‌ای نیز در حال جمع شدن است.
این مسوول گفت: در احداث نیروگاه خورشیدی آمادگی داریم که کمک کار استان باشیم چون این پروژه، یک طرح عام المنفعه بوده و به نفع کشور و مردم است.
وی گفت: ما به دنبال سرمایه گذاری‌های بزرگ در مناطق مختلف کشور با توجه به اولویت‌های رفع محرومیت‌ها و اشتغالزایی بوده که از سیاست‌ها بنیاد مستضعفان است.
امیری اضافه کرد: از استان نیز درخواست داریم برای تخصیص معافیت مالیاتی به این شهرک همکاری لازم را داشته باشند تا ظرفیت تولید سلول‌های خورشیدی را تا ۵۰۰ مگاوات در این طرح فراهم کنیم که با توجه به ظرفیت میزان مصرف بسیار رقم بالایی است.
وی گفت: در صورت شروع این طرح در قزوین، با توجه به اینکه میزان نصب پنل خورشیدی در کشور طی یکسال حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ مگاوات است برای صادرات این پنل‌ها اقدام خواهد شد و قزوین به قطب صادرات این محصولات تبدیل می‌شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا