اخبار

طرح گرنت رشد در آذربایجان‌شرقی آغاز شد

طرح گرنت رشد در آذربایجان‌شرقی آغاز شدبه گزارش ایرنا، در اجرای این طرح با هدف گسترش اقتصاد دیجیتال، از ایده ها و طرحهای فناورانه در راستای توسعه محصول در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات با اعطای اعتبار تحقیقاتی حمایت مالی می شود.

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی در مراسم رونمایی از این طرح گفت: در این طرح که بخشی از طرح گرنت فناوری است، فعالان عرصه فناوری های اطلاعات و ارتباطات از ۱۲۰ میلیون تومان تسهیلات برخوردار میشوند که ۵۰ درصد آن را پارک علم و فناوری و ۵۰ درصد بقیه را اداره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان تامین می کند. 

واعظی افزود: علاقه مندان می توانند برای استفاده از تسهیلات این طرح که به صورت آزمایشی در ۵ استان کشور از جمله آذربایجان شرقی اجرا می شود، تا اول مرداد با مراجعه با سایت اینترنتی پارک علم و فناوری استان ثبت نام کنند. 

طرح گرنت فناوری و با هدف بسط و توسعه توان ملی در حوزه نوآوری و کارآفرینی و ارتقاء ظرفیت توسعه فناوری در دانشگاه ها و مراکز پژوهشی و حمایت از فعالیت‌های شتاب ‌دهی و رشد شرکت‌های نوپا اجرا می شود. 

در مراسم رونمایی از این طرح ، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی ، مدیر کل فناوری اطلاعات و ارتباطات و رییس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی حضور داشتند.

گرنت، بودجه‌ای است که به نهادها، موسسات و شرکت‌ها یا افراد اعطا می‌شود و گرنت پژوهشی، بودجه‌ای است که برای انجام طرح‌های پژوهشی در اختیار افراد یا گروه‌ها قرار می‌گیرد.

هدف از ارائه گرنت به پژوهشگران ترغیب و تشویق اعضای هیئت‌علمی دانشگاه به انجام هر چه بهتر فعالیت‌های پژوهشی و فراهم آوردن شرایط مناسب برای تحقق اهداف و برنامه‌های دانشگاه است. گرنت‌های پژوهشی می‌تواند به نوعی میان اعضای هیئت‌علمی  ارزش‌گذاری کند و یا ارتباط میان اعضای هیئت‌علمی با مراکز و سازمان‌های خارج از دانشگاه را تسهیل کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا