اخبار

طرح جامع گردشگری بولاغلار نیر تدوین شد

طرح جامع گردشگری بولاغلار نیر تدوین شداکبر بهنامجو روز جمعه در حاشیخ بازدید از مکان‌های هدف گردشگری و صنعتی شهرستان نیر اظهار کرد:  ایجاد دریاچه در بام شهر نیر، روشنایی این مسیر و همچنین ایجاد مسیر تندرستی با همکاری
وی بیان کرد: با ایجاد مسیر سلامت مردم شهرستان و مسافران برای پیاده‌روی و کوه پیمایی با شیب کم می‌توانند از این مسیر استفاده کنند.
به گفته وی ، سرمایه‌گذاران خوبی در منطقه حضور پیدا کردهاند تا بر اساس طرح جامع گردشگری ساخت و ساز و سرمایه‌گذاری کنند.او  شهرستان نیر را از لحاظ وجود حاذبه‌های طبیعی داای ظرفیت غنی ذکر کرد و افزود:  وجود چشمه‌های معدنی جوشان در این شهرستان ظرفیت جذب گردشگر را افزایش داده و در این راستا  مجموعه آبگرم قینرجه تا پایان سال تکمیل می‌شود و شاهد حضور مسافران در این شهرستان خواهیم بود.
وی ادامه داد: مجوز ساخت یک هتل پنج ستاره در کناره این آبگرم صادر شده و تسهیلات لازم برای سرمایه‌گذار این مجموعه در شرف پرداخت است.
استاندار اردبیل با اشاره به اینکه  بوم‌گردی امروز به یک علم گردشگری تبدیل شده است، گفت: در روستای هدف گردشگری کورعباسلو که بافت بسیار زیبایی دارد یک مجموعه ۲۲ اتاقه  و سایر مجموعه های جنبی برای بوم‌گردی توسط افراد بومی ایجاد شده و بر این اساس  شاهد تحول گردشگری در منطقه خواهیم بود.
وی اضافه کرد: وجود قلعه تاریخی بوینی یوغون در کور عباسلو می تواند در افزایش حضور گردشگران داخلی و خارجی در قالب بوم گردی نقش بسزایی داشته باشد.

بهنامجو  از ایجاد تعاونی گردشکری و بوم‌گردی در روستای شیران خبر داد و اظهار کرد: با همت خود اهالی روستای شیران تعاونی بوم‌گردی ایجاد شده و برای افزایش اشتغال و تحول بوم‌گردی این روستا دارای اهمیت است.
استاندار اردبیل در بخش دیگری سخنان خود از چهار بانده کردن راه اصلی شهر نیر به سمت سراب خبر داد و گفت: در آخرین سفر رییس جمهور به استان اردبیل در سال گذشته ۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای این پروژه تخصیص یافته که اداره کل راه و شهرسازی در حال انجام کارهای مقدماتی است.
او اضافه کرد: ایجاد تونل دوم حیران که در سفر رییس جمهور ۲۰ میلیارد تومان تامین اعتبار شدهدر مرحله اجرایی بوده  و پیمانکار پروژه تجهیز کارگاه را شروع کرده است.
وی افزود: در سفر رییس جمهوری برای احداث  تونل در جاده خلخال – اسالم  ۲۰ میلیارد تومان  در نظر گرفته شده که علاوه بر کوتاه شده مسیر به مساحت۱۳ کیلومتر گردنههای پرو پیچ و خم نیز حذف می شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا