اخبار

طرح جامع گردشگری ازناو خلخال عملیاتی می‌شود

طرح جامع گردشگری ازناو خلخال عملیاتی می‌شودفرزاد کیسان روز پنجشنبه در بازدید از طرح‌های سرمایه‌گذاری اقتصادی و گردشگری ازناو افزود: طرح جامع گردشگری منطقه نمونه گردشگری ازناو بخشی از بازنگری طرح جامع گردشگری استان اردبیل بوده و هم‌اکنون در مرحله پایان کار تدوین است.
وی بیان‌کرد: با تایید نهایی این طرح در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان و اجرای طرح جامع گردشگری تفرجگاه ازناو خلخال ضمن شتاب گرفتن طرح‌های گردشگری در حال احداث، زمینه برای اجرای سایر طرح‌های سرمایه‌گذاری گردشگری در این تفرجگاه بزودی فراهم خواهد شد. 
او با بیان اینکه از این پس هرگونه احداث تاسیسات گردشگری ،اماکن اقامتی، خدماتی،رفاهی گردشگران در قالب این طرح اجرا می‌شود، گفت: بر همین اساس مشکلات این منطقه بررسی می‌شود تا در طرح ساماندهی نسبت به رفع آن اقدام شود.
وی همچنین اظهارداشت: در طرح ساماندهی تفرجگاه ازناو مشکلاتی از جمله مشکل روشنایی معابر ،تاسیسات برق‌رسانی به تفرجگاه و همچنین تامین برق موردنیاز طرح‌های سرمایه‌گذاری بخش خصوصی ، احداث سرویس‌های بهداشتی  مناسب و پارکینگ خودرو بررسی شده و نسبت به برطرف شدن این مشکلات اقدام خواهد شد.
او از تخصیص ۵۰ میلیارد ریال اعتبار در سال جاری برای ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در تفرجگاه‌ها و مناطق نمونه گردشگری این شهرستان  خبر داد و گفت: توسعه صنعت گردشگری به عنوان اولویت اول و محور توسعه خلخال در دستور کار قرار دارد.
وی افزود: چندین طرح بزرگ گردشگری در تفرجگاه ازناو خلخال از جمله پل معلق ،هتل پنج ستاره ازناو سبز،هتل رغائب ، مجموعه بوم‌گردی قصرهای چوبی برادران شاد،از سوی سرمایه‌گذاران بخش خحصوصی در حال اجرا و تکمیل است.
کیسان گفت: امسال از جمع ۱۲ پروژه زیرساخت گردشگری همچون ایجاد سرویس بهداشتی و امکانات رفاهی گردشگری استان اردبیل یک واحد در تفرجگاه ازناو و یک واحد نیز در مسیر جاده اردبیل – سرچم در حوزه استحفاظی خلخال اجرا می‌شود که برای اجرای این ۲ پروژه ۱۲ میلیارد ریال اعتبار منظور شده است.
معاون سرمایه‌گذاری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل تشریح کرد: جهت تسریع در روند سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری جلسات رفع موانع سرمایه‌ گذاری در اداره کل میراث فرهنگی استان برگزار و راه برای اجرای سریع طرح‌ها هموار خواهد شد.

وی گفت: نتیجه برگزاری این جلسات حل مشکل پرداخت تسهیلات به سرمایه‌گذار هتل ۵ ستاره ازناو ،همچنین تسریع در روند پرداخت تسهیلات به سرمایه‌گذار پل معلق و پرداخت مرحله اول آن و رفع موانع بر سر راه چند پروژه پیشنهادی گردشگری است.
کیسان اضافه کرد: هدف ما کاهش مدت زمان انجام امورات سرمایه‌گذاری و ارائه تسهیلات لازم به اشخاص حقیقی و حقوقی است که علاقه‌مند سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری هستند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا