اخبار

صادرات ۷۱۰ میلیون دلار کالا به ۷۹ کشور از گمرکات آذربایجان‌شرقی

صادرات ۷۱۰ میلیون دلار کالا به ۷۹ کشور از گمرکات آذربایجان‌شرقیلیلی اورنگی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: در این مدت بیش از ۴۱۷ هزار تن کالا به خارج از کشور صادر شده است .وی در مورد آمار صادرات و واردات گمرکات استان در خرداد ماه سالجاری گفت: در ماه یاد شده ۱۷۳ هزار تن کالا به ارزش ۲۹۸ میلیون دلار از گمرکات آذربایجان شرقی صادر شد که نسبت به فروردین ماه امسال ۱.۲۶ برابر بیشتر بود.  
وی افزود: در واردات نیز در این ماه بیش از ۲۶ هزارتن کالا به ارزش افزون بر ۶۴ میلیون دلار از گمرکات استان وارد کشور شد که از لحاظ وزنی نسبت به فروردین ماه ۱۷ درصد کمتر و از لحاظ ارزش  ۵۹ درصد بیشتر بود.
اورنگی در مورد عمده مقاصد صادراتی از گمرکات استان در این مدت گفت: ترکیه،  عراق،  ارمنستان، گرجستان، آذربایجان، چین، افغانستان،   ایتالیا، بلغارستان و پاکستان عمده مقصد کالاهای صادراتی بودند.
دبیر ستاد هماهنگی تجارت فرامرزی استان آذربایجان شرقی همچنین ادامه داد: ۱۰ کشور نخست واردات کالا از گمرکات استان نیز به ترتیب از کشورهای ترکیه، امارات متحده عربی،  آلمان، چین، گرجستان،  ایتالیا،  ژاپن،  جمهوری کره، اتریش و اسپانیا  بودند.اورنگی اظهار کرد: درآمد وصولی گمرکات استان در طول مدت یاد شده ۹۵۲ میلیارد ریال  بوده که در مقایسه با مدت مشابه ۲۱ درصد کمتر شده است.
آذربایجان شرقی دارای سه اداره کل گمرک در تبریز، سهلان و جلفا و سه واحد گمرکی در مراغه، خداآفرین و نوردوز و همچنین سه دفتر گمرکی در فرودگاه شهید مدنی تبریز، شهرک صنعتی شهید سلیمی تبریز و شهر بناب است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا