اخبار

صادرات نفت ونزوئلا به پایین‌ترین سطح ۷۷ ساله رسید

صادرات نفت ونزوئلا به پایین‌ترین سطح ۷۷ ساله رسیدبه گزارش خبرنگار مهر به نقل از راشاتودی، صادرات نفت از کشور غنی از نفت خام ونزوئلا به رکورد پایین جدیدی رسید و در ماه ژوئن به سطحی رسید که از ۱۹۴۳ تا کنون بی‌سابقه بود. کارآکاس تحت تأثیر تحریم‌های آمریکا که هر روز بر شدت آنها افزوده می‌شود در یافتن خریداری برای نفت خام خود با مشکل مواجه شده است.
طبق داده‌های رفینیتیو ایکون و مستندات کشتی‌رانی‌ای که به رؤیت رؤیترز رسیده است، شرکت نفتی دولتی ونزوئلا، پی‌دی‌وی‌اس‌ای، حدود ۳۷۹ هزار بشکه در روز نفت خام و محصولات پالایشگاهی صادر کرده است. طبق این داده‌ها صادرات ماه ژوئن حدود ۱۸ درصد نسبت به ماه قبل سقوط داشته است.
این صادرات اندک شامل ۱۳۰ هزار بشکه در روز به اروپا بود که تحت معافیت‌هایی که برای بازپرداخت بدهی دولت ونزوئلا و قراردادهای سوآپ داده شده بود، قانونی بود. همچنین در ماه ژوئن صادرات به کوبا حدود ۱۵,۰۰۰ بشکه در روز افزایش یافت تا به ۸۲,۳۰۰ بشکه در روز برسد.
صادرات نفت ونزوئلا با شدیدتر شدن تحریم‌های آمریکا بر ضد دولت مادورو در حال کاهش است. اخیراً شرکت‌های کشتی‌رانی مکزیکی هم به علت انتقال نفت ونزوئلا از سوی ترامپ مورد تحریم قرار گرفتند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا