اخبار

شهرداری زنجان با تخفیف عوارض به جهش تولید در واحدهای صنعتی کمک می‌کند

شهرداری زنجان با تخفیف عوارض به جهش تولید در واحدهای صنعتی کمک می‌کندحبیب‌الله ملایی‌یگانه روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به نامگذاری سال جاری به عنوان جهش تولید افزود: شهرداری زنجان ۱۱ فروردین امسال مجموع لوایحی را در این خصوص برای تصویب نهایی به شورای اسلامی شهر ارسال کرد که بر اساس آن تخفیفاتی را در صدور مجوزهای ساختماتی واحدهای تولیدی و صنعتی مد نظر قرار داد.
وی اضافه کرد: این کار در نهایت با موافقت و همدلی اعضای شورای اسلامی شهر زنجان مواجه شد که پس از مصوب شدن لوایح به شهرداری زنجان ابلاغ شد.
این مسؤول ادامه داد: با توجه به فرامین رهبری مبنی بر توجه به تلاش مضاعف جهش تولید در سال جاری مجموعه مدیریت شهری در بحث ساخت مسکن  به عنوان یکی از اولویت ها در راستای اشتغالزایی و کارآفرینی را در سطح شهر مورد توجه قرار داده است.
ملایی یگانه افزود: این اقدام یعنی ساخت مسکن به طور مستقیم و غیرمستقیم ۱۵۰ شغل را به حرکت در می آورد.
به گفته شهردار زنجان ایجاد پویایی، انگیزه و مشوق های لازم در راستای احیا، بازسازی و نوسازی بافت های فرسوده، ناکارآمد و سکونتگاه‌های غیر رسمی و حمایت از تولید و عرضه مسکن برای اقشار کم درآمد و طرح اقدام ملی مسکن به ایجاد اشتغال در صنایع مختلف و جهش تولید در حوزه ساختمان منجر می‌شود.
این مسؤول ادامه داد: بر اساس ماده ۱۶ قانون نوسازی و حمایت از تولید و عرضه مسکن در این سکونتگاه‌ها حداقل ۵۰ درصد معافیت و تشویق را شامل می شوند و در خصوص سکونتگاه‌های غیررسمی و در برخی مناطق با ۱۰۰ درصد معافیت و در خصوص حمایت از اقدام ملی مسکن در کاربری های مسکونی صدور پروانه ساختمانی طی سال جاری و در تراکم و سایر عوارض ۵۰ درصد معافیت اعمال می‌شود.
شهردار زنجان گفت: با استفاده از ظرفیت های موجود در ماده ۵۹ قانون رفع موانع تولید و ارتقای نظام مالی پیشنهاداتی مبنی بر درخواست مجوز احداث، توسعه کارخانه واحدهای صنعتی و تولیدی در محدوده حریم شهر با ارائه موافقت اصولی سازمان صنعت، معدن و تجارت در کاربری های مربوطه کل عوارض و صدور پروانه شامل داخل تراکم و سایر عوارض متعلقه با ۸۰ درصد تشویق و معافیت و با رعایت ضوابط شهرسازی و با اخذ تعهد مبنی بر تکمیل بهره برداری از این پروژه ها امسال اقدام می شود.
وی خاطرنشان کرد: لوایح مربوطه توسط شهرداری به شورای اسلامی شهر ارسال شد که برای اقدام ملی مسکن شهر زنجان ۵۰ درصد مصوبه و برای کارگاه‌های تولیدی در محدوه شهر با احداث بنا ۸۰ درصد تخفیف داده می‌شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا