اخبار

شاگردان یحیی بوی قهرمانی می دهند+جدول رده بندی لیگ برتر

شاگردان یحیی بوی قهرمانی می دهند+جدول رده بندی لیگ برتر
تیم‌های فوتبال پیکان و پرسپولیس در چارچوب هفته بیست‌و‌دوم لیگ برتر،‌ از ساعت 21 امشب (یکشنبه) در ورزشگاه شهدای شهر قدس به مصاف یکدیگر رفتند که این بازی با نتیجه 3 بر یک به سود تیم پرسپولیس به پایان رسید. علی علیپور در دقیقه 21 و مهدی عبدی در دقیقه 76 و 83 گل‌های پرسپولیس و شهریار مغانلو در دقیقه 88 از روی نقطه پنالتی تک گل تیم پیکان را در این بازی به ثمر رساندند.

ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، محمدحسین کنعانی‌زادگان، شجاع خلیل‌زاده، محمد نادری، مهدی شیری، احمد نوراللهی، کمال کامیابی‌نیا، سیامک نعمتی (محسن ربیع‌خواه-90)، امید عالیشاه، وحید امیری (35- مهدی عبدی) و علی علیپور (سید جلال حسینی-90).

ترکیب پیکان: وحید شیخ‌ویسی، حسین پورامینی (علیرضا کوشکی – 74)، فراز امامعلی، سعید واسعی، جابر انصاری (ابراهیم صالحی-46)، دانیال ماهینی، حجت حق‌وردی، محمد ستاری، علی حمودی، شهریار مغانلو و امیرحسین کریمی.

داور: محمد حسین زاهدی‌فرد

نیمه اول/ پیکان 0 – پرسپولیس 1

دقیقه 10: توپ در دقایق ابتدایی بیشتر در میانه زمین در جریان بود و موقعیت جدی روی دروازه‌های دو تیم ایجاد نشد.

دقیقه 17: شروع سریع علی‌ علیپور روی خطای اعلام شده به سود تیم پرسپولیس، امید عالیشاه را در موقعیت تک به تک با دروازه‌بان قرار داد اما ضربه چیپ این بازیکن را حجت حق‌وردی از روی خط دروازه بیرون کشید.

دقیقه 21: علی علیپور روی ارسال سیامک نعمتی با ضربه سر اولین گل بازی را برای پرسپولیسی‌ها از روی خط شش قدم محوطه جریمه وارد دروازه حریف کرد. این گل با اشتباه شیخ‌ویسی رقم خورد.

دقیقه 22: بازهم ارسال بازیکنان پرسپولیس داخل محوطه جریمه پیکان روی سر مهاجمان این تیم نشست که این‌بار ضربه علیپور از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 27: ضربه وحید امیری از زاویه بسته را وحید شیخ ویسی راهی کرنر کرد.

دقیقه 35: وحید امیری به دلیل مصدومیت از زمین خارج و مهدی عبدی به جای او وارد زمین شد.

دقیقه 38: ضربه سر خطرناک سعید واسعی را علیرضا بیرانوند مهار کرد.

دقیقه 42: توپ در شلوغی محوطه جریمه به جابر انصاری رسید که این بازیکن نتوانست ضربه خوبی به توپ بزند و بیرانوند توپ را جمع کرد.

دقیقه 45: ارسال خطرناک بازیکنان پیکان از مقابل دروازه‌ پرسپولیس عبور کرد

نیمه دوم/ پیکان 1 – پرسپولیس 3

دقیقه 65: هیچ یک از دو تیم در نیمه دوم نتوانستند تا این لحظه دروازه حریف را تهدید کنند.

دقیقه 68: مهدی عبدی در موقعیتی بسیار خوب داخل محوطه پیکان صاحب توپ شد اما ضربه بی‌دقت این بازیکن از کنار دروازه بیرون رفت.

دقیقه 70: بشار رسن به جای امید عالیشاه وارد زمین شد.

دقیقه 73: فرار بسیار خوب مهدی عبدی این بازیکن را در موقعیتی بسیار خوب قرار داد اما پاس رو به عقب این بازیکن را مدافعان پیکان از مقابل پای سیامک نعمتی دفع کردند.

دقیقه 76: مهدی عبدی با یک کنترل توپ بسیار خوب و یک حرکت انفرادی، شیخ‌ویسی را از مقابل برداشت و دروزاه پیکانی‌ها را برای دومین‌بار باز کرد.

دقیقه 82: بار دیگر مهدی عبدی با یک فرار خوب از تله آفساید، در موقعیت تک به تک با دروازه‌بان پیکان قرار گرفت و پس از دریبل شیخ‌ویسی پاس رو به عقب داد تا علیپور را در فرصت گلزنی قرار دهد اما مدافعان پیکان این‌بار هم توپ او را از مقابل بازیکنان پرسپولیس دور کردند.

دقیقه 83: ارسال بشار رسن از روی نقطه کرنر را مهدی عبدی با یک ضربه سر دیدنی تبدیل به گل سوم سرخپوشان تهرانی کرد.

دقیقه 85: علی علیپور با توپ‌ ‌ربایی از بازیکنان پیکان و دریبل شیخ‌ویسی این فرصت را داشت تا دوم خودش و چهارم پرسپولیسی‌ها را به ثمر برساند اما ضربه این بازیکن به کنار دروازه پیکانی‌ها رفت.

دقیقه 88: علیرضا بیرانوند با بی‌احتیاطی روی بازیکن پیکان خطای پنالتی کرد و این توپ را شهریار مغانلو به نخستین گل پیکانی‌ها تبدیل کرد.

شاگردان یحیی گل‌محمدی با پیروزی در این بازی 50 امتیازی شدند و اختلاف خود با تیم دوم جدول (شهر خودرو) را به عدد 12 رساندند تا یک گام دیگر به قهرمانی این فصل نزدیک شوند. پیکان هم در قعر جدول باقی ماند.
 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا