اخبار

سرما و مه حال هوای اردبیل را پاییزی کرد

سرما و مه حال هوای اردبیل را پاییزی کردبه گزارش خبرنگار ایرنا از ظهر امروز فضای اردبیل با موجی از ابرهای کم ارتفاع به عنوان نشانه ای از هوای سرد ؛ تیره و تار شده  و  وزش باد سرد با سرعت زیاد آنها را از جانب شرق به کرانه های غربی آسمان می راند.
اکنون دمای هوا در پهنه مرکزی استان اردبیل شامل شهرستان های اردبیل ؛ سرعین ؛ نمین ؛ مشگین شهر و نیر 12 درجه بالای صفر است و بیشینه درجه حرارت نیز امروز در این نقاط از 15 درجه فراتر نرفت.
ساکنان منطقه اردبیل که تا اواخر هفته گذشته به خاطر گرمای 32 درجه کلافه شده بودند امروز درب و پنجره ها را بسته و حتی در بعضی نقاط کوهپایه‌ای بخاری ها و لوازم گرمایشی را روشن کرده‌اند.       
در جلگه گرمسیری مغان نیز هوا به شکل محسوس خنک شده و بیشینه دمای شهرستان‌های پارس‌آباد و بیله سوار امروز از 26 درجه بالای صفر فراتر نرفت.
وزش باد سرد از جانب شمال شرق طی دیروز و امروز شدید بود به گونه‌ای که در بعضی نقاط سرعت آن گاهی به شکل لحظه ای از 80 کیلومتر در ساعت فراتر رفت و سبب شکسته شدن شاخه های تعدادی از درختان و سرنگونی بعضی تابلوهای سطح شهر شد.
هواشناسی از ادامه حاکمیت هوای خنک تا سه‌شنبه در استان اردبیل خبر داده است. سه‌شنبه بطور موقت چند درجه‌ای هوا گرم می شود و از اواخر همین روز تا جمعه احتمال رگبارهای پراکنده در بعضی نقاط استان اردبیل وجود دارد.
اردبیل به خاطر موقعیت خاص جغرافیایی وضعیت جوی بسیار متغیر دارد. در روزهای تابستان نفوذ توده هوای سرد عرض های جنب قطبی هوای این منطقه را بطور چشمگیر خنک و مه آلود می‌کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا