اخبار

سازمان جهانی تجارت: بدترین سقوط تاریخ پیش روی تجارت جهانی است

سازمان جهانی تجارت: بدترین سقوط تاریخ پیش روی تجارت جهانی استبه گزارش خبرنگار مهر به نقل از راشاتودی، سازمان تجارت جهانی هشدار داد پاندمی ویروس کرونا در سه ماهه دوم امسال باعث سقوط ۱۸.۵ درصدی تجارت در جهان خواهد شد. هرچند این بدترین سقوط تاریخ تجارت جهان خواهد بود اما با این حال از پیش‌بینی‌های قبلی این سازمان بهتر می‌باشد.
داده‌های دابلیوتی‌او نشان داد که تجارت جهانی در ۳ ماهه اول امسال نسبت به سال قبل ۳ درصد افت کرده است اما اقدامات مربوط به مقابله با پاندمی کرونا این وضعیت را در سه ماهه بعدی تشدید کرده است.
در گزارش سازمان تجارت جهانی آمده است: تخمین‌های اولیه در مورد وضعیت تجارت جهانی در سه ماهه دوم که پاندمی کرونا و محدودیت‌های قرنطینه‌ای مقابله با آن بخش بزرگی از جمعیت جهان را تحت تأثیر قرار داد، نشان می‌دهد که میزان آن ۱۸.۵ درصد نسبت به سال گذشته سقوط خواهد کرد.
این در حالی است که قبلاً در پیش‌بینی ماه آوریل این سازمان، دو احتمال برای آینده این بحران در نظر گرفته شده بود. طبق سناریوی اول که بدبینانه‌ترین حالت را در نظر می‌گرفت پیش‌بینی می‌شد تجارت جهانی ۳۲ درصد سقوط کند. در سناریوی دوم که خوشبینانه‌ترین حالت را در نظر گرفته بود پیش‌بینی شده بود که میزان این سقوط ۱۳ درصد باشد.
مدیرکل سازمان تجارت جهانی، روبرتو آزودو، گفت: سقوط تجارت جهانی که ما در حال حاضر پیش‌بینی می‌کنیم در واقع بالاترین سقوط در تاریخ خواهد بود. اما باید به این نکته توجه کرد که این می‌توانست خیلی بدتر از این‌ها باشد. در واقع باید این پیش‌بینی را به عنوان خبری مثبت ارزیابی کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا