اخبار

زمین رایگان در اختیار سازندگان مسکن ملی در اردبیل قرار می‌گیرد

زمین رایگان در اختیار سازندگان مسکن ملی در اردبیل قرار می‌گیرداکبر بهنامجو پنجشنبه شب در جلسه شورای مسکن استان اردبیل با بیان اینکه شرایط مسکن‌دار شدن افراد در فراخوان راه وشهرسازی اعلام شده است،افزود: تاکنون در کل شهرهای استان ۹هزار نفر در سامانه طرح مسکن ملی ثبت نام کرده‌اند که در مرحله اول۵۳۰ واحد ثبت نامی مورد پدیزش قرار گرفته است.
استاندار اردبیل افزود: از ۵۳۰ واحد مورد قبول در مرحله اول ۱۲۰ نفر مدارک مورد نیاز را تحویل و تکمیل پرونده کرده و پیش‌بینی می شود۲۵۰ نفر دیگر نیز از این مرحله حایز شرایط خواهند شد.
وی با بیان اینکه طرح اقدام مسکن ملی باید به صورت جهادی آغاز شود، افزود:۸۴۰۰ثبت نام کننده در مرحله دوم پایش خواهند شد و افراد واجد شرایط بنا بر فراخوان راه و شهرسازی تکمیل پرونده خواهند کرد.
بهنامجو با بیان اینکه برای ۱۰۰۰ واحد زمین آماده واگذاری است، گفت: برای کوتاه مدت در شهرک‌های موجود نیایش، الهیه، وحدت اردبیل و شهرک‌های جدید ۱۰۰۰واحد زمین وجود دارد و ۵۰۰ واحد نیز قبلا تحویل داده شده است.
وی با اشاره به اینکه برای ۳۵۰۰ واحد دیگر نیز شهرک جدید احداث خواهد شد گفت: تمام دستگاه‌های اجرایی باید جهت تامین زیر ساخت این شهرک‌ها همکاری لازم را داشته باشند.
استاندار اردبیل ادامه داد: متولی طرح اقدام مسکن ملی در شهرهای بالای ۱۰۰هزار نفر جمعیت راه و شهرسازی  و در شهرهای کوچک بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است.
وی با اشاره به اینکه طبق آمار راه و شهرسازی ۶۶هزار و ۲۷۳ خانوار در استان طی سال۹۵مستاجر وجود داشت، گفت:پیش بینی می‌شود تا افق ۱۴۰۵ با رشد جمعیت ۲درصدی نزدیک ۸۰هزار واحد مسکن ساخت و ساز می شود.
به گفته وی ، برای ساخت و ساز ۴۸ هزار واحد در شهرک‌های جدیدزمین وجود دارد و طبق آمار نیازی به توسعه شهری وجود ندارد.
رییس شورای برنامه ریزی استان با اشاره به اینکه جامعه هدف طرح اقدام مسکن ملی مشخص هست، افزود:تعاونی‌هایی که قادر به احداث مسکن انبوه طرح مسکن ملی را دارند باید از سوی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی ساماندهی شوند.بهنامجودر بخش دیگری از سخنان خود گفت: طبق اعلام مدیرکل راه و شهرسازی استان پرونده مسکن مهر نیز تا پایان تیرماه بسته می‌شود.
استاندار اردبیل تصریح کرد:از ۴۱هزار و ۳۷۸ واحد مسکن مهر به جز  ۲۹۶واحد که مربوط به اداره کل تعاون است آماده واگذاری و تا پایان تیرماه به بهره برداری می رسد.
وی افزود: اداره کل تعاون باید ۲۹۶ واحد را که در شهرستان‌های استان پراکنده هستند طبق برنامه‌ریزی تعیین تکلیف کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا