اخبار

رفتار مردم ایران در مقابله با کرونا تحسین‌برانگیز است

رفتار مردم ایران در مقابله با کرونا تحسین‌برانگیز استحجت الاسلام کریم اسدی در خطبه‌های امروز نماز جمعه خلخال با اشاره به گسترش روز افزون بیماری کرونا در سطح جهانی ،کشورمان و منطقه خلخال افزود: با وجود افزایش شدت تحریم‌های ظالمانه اخیر خارجی علیه کشورمان نحوه رفتار و مقاومت مردم در مقابله با این ویروس کشنده و خطرناک با وجود محدودیت امکانات و وجود وضعیت نه چندان خوب اقتصادی موجب حیرت و تحسین جهانیان شده است.
وی اظهارداشت: کشورهای توسعه‌یافته غربی همچون آمریکا و همپیمانان او در اروپا  که مدعی تمدن بشری هستند، هم‌اکنون بیش از کشورهای در حال توسعه و یا جهان سوم از طرف این ویروس کشته می‌دهند و در برابر این بیماری کاملا عاجز شدند.
خطیب جمعه خلخال با بیان اینکه در دین اسلام حفظ سلامتی دنیوی برای رسیدن به سعادت اخروی به مسلمانان تاکید و توصیه شده است، افزود: حیات دنیوی انسان ارزشمند و هر انسانی وظیفه دارد برای حفظ این حیات و سلامتی خود مسائل بهداشت فردی و اجتماعی را بدرستی رعایت کند.
 او افزایش آمار مبتلایان به بیماری کرونا در این شهرستان را نگران‌کننده خواند و گفت: پیشگیری از ادامه این روند نیازمند توجه جدی مردم به رعایت بهداشت فردی و اجتماعی و اجرای بند به بند طرح فاصله‌گذاری اجتماعی مشخص شده از سوی وزارت بهداشت و درمان است.
حجت الاسلام اسدی با اشاره به افزایش رقم مبتلایان به بیماری کرونا در نتیجه بی‌توجهی به رعایت مسائل بهداشت فردی و اجتماعی افزود: از همه مردم منطقه انتظار می رود با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مربوط به پیشگیری از کرونا سلامتی خود و دیگران را در شرایط حساس امروزی دچار مشکل نکنند.
وی اضافه کرد: در شرایط کرونایی همه آحاد جامعه باید مراقب سلامتی خود بوده و از انجام اعمال و کارهای که موجب افزایش این بیماری و وارد شدن صدمات جانی به خود و دیگران می‌شود به جد پرهیز کنند.
امام جمعه خلخال همچنین با گرامیداشت هفته قوه قضاییه اظهارداشت: با مدیریت بسیار خوب حجت‌الاسلام رییسی هر روز مشکلات دستگاه قضایی کشور کاهش یافته و میزان رضایت‌مندی مردم از نحوه برخورد قضات و رسیدگی به خواسته‌های آحاد مختلف جامعه افزایش پیدا کرده است.
وی گفت: یکی از عوامل برتری جامعه کشورمان نسبت به سایر جوامع بشری جهان وجود قضات متدین در داخل دستگاه قضایی و تلاش شبانه‌روزی آنان در رسیدگی به پرونده‌های قضایی و احقاق حقوق مردم و پیشگیری تضعیف حقوق عامه در سطح کشور، استان و منطقه  است، هر چند هر دستگاهی هیچ گاه عاری از خطای انسانی نمی‌تواند باشد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا