اخبار

رشد ۱۸ درصدی صدور پروانه‌های ساختمانی در قزوین

رشد ۱۸ درصدی صدور پروانه‌های ساختمانی در قزوینحمید ضیایی روز سه شنبه با اعلام این خبر افزود: بیشترین تعداد پروانه‌های صادر شده در این مدت به ترتیب در  منطقه دو با ۱۰۶ پروانه، منطقه سه تعداد ۹۲ پروانه و در منطقه یک نیز ۵۹ مورد پروانه است.
وی با اشاره به رشد ۱۱ درصدی دستور تهیه نقشه‌های صادرشده، اظهار داشت: در این مدت ۳۸۹ مورد دستور نقشه صادر شده  که بیشترین میزان با ۱۵۴ مورد متعلق به شهرداری منطقه سه و کمترین مورد با ثبت ۱۰۰ مورد دستور به شهرداری منطقه یک اختصاص دارد.
وی تصریح کرد: در همین مدت نیز ۸۸۸ مورد بازدید از ساخت و سازهای سطح شهر صورت گرفته که بیشترین میزان بازدیدها با ۳۱۰ مورد در خرداد ماه به ثبت رسیده است.
این مسوول به تعداد مهندسین ناظر معرفی شده به سازمان نظام مهندسی ساختمان اشاره کرد و افزود:  ۲۱ نفر از مهندسین ناظر به سازمان مهندسی ساختمان استان معرفی شده اندکه این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۶ درصد کاهش داشته است.
وی با بیان اینکه تعداد دستورات تهیه نقشه در سه ماهه نخست سال قبل ۳۵۱ مورد بوده است،افزود: آمارهای بدست آمده نشان می‌دهد که متراژ پروانه‌های صادر شده در سه ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه از رشد ۱۳ درصدی برخوردار بوده است.
سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین به کاهش تعداد پایان کارهای صادر شده در این مدت اشاره کرد و گفت: تعداد پایان کارهای صادر شده در این مدت ۱۸۲ مورد بوده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش ۲۳ درصدی را نشان می دهد.
وی با بیان اینکه طی این مدت  ۹۰ پرونده به دبیرخانه کمیسیون طرح تفضیلی ارسال شده است،افزود: از این تعداد پرونده های بررسی شده، اعضا به ۳۱ پرونده رای موافق و پنج رای مخالف صادر کرده اند.
شهر قزوین دارای سه منطقه شهری است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا